İstanbul İhracatçı Birlikleri ( İİB ) 10 Memur Alımı Kadro Dağılımı ve Şartlar?

İhracatçı Birliklerine Memur Alımı ilanı yayımladı. Genel Sekreterlikte görevlendirmek üzere farklı kadrolarda 10 Memur Alımı yapılacak.

İstanbul İhracatçı Birlikleri ( İİB ) 10 Memur Alımı Kadro Dağılımı ve Şartlar?

Memur Alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 9 Kasım 2021 tarihi ile yayımlanan memur alımı ilanına göre İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı alanda 10 Memur Alımı yapacak. Adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranacaktır.

HANGİ ALANLARDA MEMUR ALIMI YAPILACAK?

İstanbul İhracatçı Birlikleri kısa adıyla İİB olarak bilinen kurum bünyesine 10 kişilik boş kadro ile farklı dillerde ve niteliklerde alım yapılacak kadrolar şöyledir:

  • 7 Uzman Yardımcısı,
  • 1 Bilgisayar Programcısı,
  • 2 İdari Memur,

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İhracatçı Birlileri adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve Tüm pozisyonlar için 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Eylül 2020 (Lisans), Ağustos 2021 (Lisans) ve/veya Ekim 2020 (Ön Lisans) dönemi Kamu Personel Seçme Sınavlarından (KPSS) aşağıda yer alan Tablo’da belirtilen fakülte/bölüm’ün karşısında yer alan puan türlerinden en az 70 puan ve yukarı almış olmak,

Uzman Yardımcısı Alımı Şartları:

  • 4 yıllık Fakültelerinin aşağıda yer alan Tablo’da belirtilen bölümlerinden mezun olmak,
  • İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Arapça dillerinden birinden 2019-2020-2021 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS/e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak (ikinci yabancı dil tercih sebebidir)

Bilgisayar Programcısı Alımı Şartları:

  • En az dört yıl eğitim veren fakülte veya yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümleri ile bilgisayar, elektrik, elektronik, bilişim mühendisliği ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak veya dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak,
  • İngilizce yabancı dil bilgisinden 2019-2020-2021 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS/eYDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak (ikinci yabancı dil tercih sebebidir)

İdari Memur Alımı Şartları:

  • İdari Memur Kadrosu için Üniversitelerin 4 yıllık Fakültelerinin aşağıdaki Tablo’da belirtilen bölümlerinden veya 2 yıllık Fakültelerinin aşağıdaki Tablo’da belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İstanbul İhracatçı Birlikleri ( İİB ) memur alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 9 Kasım 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 10 Aralık 2021 tarihi saat 16:00 a kadar devam edecektir. Başvurular sadece istenen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu ile yapılacak. Başvuru Kılavuzu ve başvuru belgeleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE