Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 Memur Alımı Başvuru Ne Zaman Başlayacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 1000 gelir uzman yardımcısı, vergi müfettişi, defterdarlık uzman yardımcısı, gelir uzman yardımcısı kadrolarında memur alımı ilanları ne zaman açıklanacak? Başvurular ne zaman başlayacak. Son gelişmeler haberde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 Memur Alımı Başvuru Ne Zaman Başlayacak?

Hazine ve maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden Mart ayı içerisinde yaptığı açıklamalara göre, vergi müfettiş yardımcısı, defterdarlık uzman yardımcısı, gelir uzman yardımcısı kadrolarında 2000 memur alımı gerçekleştirilecektir. 4 farklı kadroda yapılacak alanların en fazla ayrılan kadro eden bir tanesi gelir uzman yardımcısı olmuştur.

HBM KADRO DAĞILIMI

1000 gelir uzman yardımcısı, 300 defterdarlık uzmanı, 500 Hazine ve maliye uzmanı ve 200 vergi müfettişi alımı ilanı bekleniyor. Adaylar bu alanlarda gerçek kamu personeli Seçme Sınavı puanla atanacakları ifade edildi. Başvuruların ne zaman başlayacağını Hazine ve Maliye Bakanlığı sıkça sorulan sorular başlığında yeni bir açıklama yapmıştı. Açıklamada her alımlar için de KPSS puan aranacak ve KPSS sıralamasına göre yazılı ya da sözlü sınavı yapılması suretiyle sonuçlar neticelendirileceği ifade edildi?

2018 KPSS ile başvuru yapılabilecek mi? KPSS sonuçları 2 yıl geçerli fakat başvuruların 2020 KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından alınmaya başlanacak bu sebeple; 2008 KPSS sonuçları kullanılamayacak Adaylar 2020-kpss sonucu ve 2019 sonuçlarına göre başvuru gerçekleştirebilecekler.

YAŞ ŞARTI NEDİR?

Adayları en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de uzman yardımcısı müfettiş alınlarında ya şartının ne olacağı konusudur. Sınavın 2020 yılında yapılacağından başvuru şartlarında 1 Ocak 1985 tarihinden sonraki doğumlular başvuru yapabilecekler. Sınavda 35 yaşında doldurmamış olmak gerekmektedir.

Adayların Merak ettiği konulardan bir tanesi de daha önceki yıllarda iptal edilen vergi müfettiş yardımcılığı sınavı için yeni ilanlarda hakkının saklı tutulup tutulmayacaktır. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu konuda yeni ilanın daha önce iddia edilen vergi müfettişliği yardımcılığı ilanını kapsamadığı, açıklanacak başvuru şartlarına sahip tüm adayların başvuru yapabileceği ifade edilmiştir.

İLAN NE ZAMAN AÇIKLANACAK YAZILI VE SÖZLÜ SINAV TARİHİ NEDİR?

Başvurular KPSS 2020 sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra ilan edilecek. KPSS tarih değişikliklerinin sınav ilanı ve tarihlerinin ne gibi etkisi olacağı henüz bir netlik kazanmamıştır. Hazine Maliye Bakanlığı uzman yardımcılığı sözlü sınavı 26 Ekim'de gelir uzmanı, vergi müfettişi, defterdarlık uzman yardımcılığı alımlarının yazılı sınavları 24 Ekim'de söz sınavları ise 7 Aralık tarihinde gerçekleştirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 09:23
YORUM EKLE