Bakanlığa KPSS Şartsız Memur Alımı Yapılıyor! En Az Lise Mezunu Olmak Yeterli

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda kurum bünyesine çok sayıda memur alımı yapılacağı aktarıldı ve bu alımlarda KPSS şartsız lise mezunu adaylara yönelik ilanlar da yer aldı...

Bakanlığa KPSS Şartsız Memur Alımı Yapılıyor! En Az Lise Mezunu Olmak Yeterli

Geçtiğimiz günler itibariyle duyurulan ve 2018 yılının çok sayıda memur alımı yapılan son ilanı olan Sağlık Bakanlığı memur alım süreci için başvurular devam ediyor. 2019 yılında istihdam edilecek olan memur adaylarına yönelik yayımlanan duyuruda, çok sayıda kadro için toplamda 6409 memur alımlarının yapılacağı aktarıldı. Yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı bünyesine KPSS şartsız, düşük KPSS puanlarıyla memur alımları yapılacağı ifade edildi. Adayların başvurularına ilişkin yayımlanan kılavuzda, bazı kadrolar için KPSS şartının aranmadığı dikkatlerden kaçmadı. Bakanlık bünyesine yapılan kpss şartsız memur alımı için ilgi gören kadroların başında, güvenlik görevlisi pozisyonu yer aldı.

KPSS şartsız güvenlik görevlisi memur alımı

Bakanlık bünyesine kpss şartsız memur alımı yapılacağı aktarılan ilan kapsamında, adayların en az lise mezunu olmaları gerektiği aktarıldı. Bizler de sitemiz isinolsa.com üzerinden sizlere bu duyuruyu ulaştırmış ve başvuru süreçlerine yönelik bilgilendirmeleri sağlamıştık. Sağlık Bakanlığı memur alım süreci için başvurular hala devam ederken, adayların başvuru işlemlerine yönelik bu kadroyu da dikkate almalarını önermekteyiz. Silahsız özel güvenlik sertifikası bulunan memur adaylarının, bakanlık kadrosuna başvurualrını yapmalarını ya da diğer KPSS şartı aranmayan kadroları düşünmeleri gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Yayımlanan lise mezunu memur alımı için bakanlık tarafından ilan edilen kadrolara aşağıda yer alacak bağlantıdan kılavuza ulaşarak göz atabilirsiniz. Bu bağlantı üzerinden başvurulara yönelik tüm bilgilendirmeler ve diğer önemli detaylara erişim sağlamak mümkündür.

Kılavuz için tıklayınız.

YORUM EKLE