Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 6409 Memur Personel Alımı Yapacak! (KPSS Şartsız- 60 KPSS Kadroları)

Sağlık Bakanlığı bünyesine sürekli işçi pozisyonunda çalıştırılmak üzere en az lise mezunu adaylar arasından, KPSS şartsız ve 60 KPSS puanıyla sağlık bakanlığı memur personel alımı gerçekleştirilecektir. Yayımlanan ilanın detayları haberimizde...

Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 6409 Memur Personel Alımı Yapacak! (KPSS Şartsız- 60 KPSS Kadroları)

Yüz binlerce kişi tarafındna merakla ve sabırsızlıkla beklenen memur alım ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığı bünyesine alımı yapılacağı müjdelenen memur personel alımı sürecine yönelik olarak ilan kamuoyuna duyuruldu ve adayların beklediği dönem geldi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu olan adaylar arasından alınacak 6409 memur ve personel alım ilanları kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan sağlık bakanlığı memur personel alımı için adayların taşıması gereken şartlar, başvuru süreçleri ve başvuru şekilleriyle alakalı tüm bilgiler kılavuz üzerinde detaylıca aktarıldı. Bakanlık bünyesinde sürekli işçi pozisyonunda çalışmak, sağlık bakanlığı memur alımı için başvuru yapmak isteyecek adaylar; ilanın tüm bilgilerine haberimizden ulaşabilirler.

6409 memur alımı yapılıyor

Yayımlanan ilanda 9409 memur alımı yapılacağı aktarıldı. Bu memur alımlarında en az lise mezunu olan adaylardan KPSS 60 puan şartı ve KPSS puanı aranmaksızın alımlar gerçekleştirilecek ve kişilerin kamuda istihdamı sağlanacaktır. Yayımlanan ilanda ambulans şoförü, elektrikçi, güvenlik personeli, bilgisayar bakım onarım ve servis elemanı, hasta karşılama görevlisi, veri girişi kontrol elemanı, klinik destek elemanı, bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı gibi daha çok sayıda kadro için alımlar sağlanacaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan bu memur personel alımı süreci için adayların başvuruları 31.12.2018 tarihi itibariyle İŞKUR üzerinden alınacak ve erişime açık hale gelecektir. Başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz sitemiz isinolsa.com üzerinde yer alan kılavuzlara göz attıktan sonra beliritilen şekillerde başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Başvuru şekilleri ve diğer bilgilendirmeler

Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları uyan adaylar, başvurularını 31 Aralık 2018 –  04 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR  İl Müdürlüğüne – Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir. İlan şartlarına uymayan, şartları karşılamadığı sonradan tespit edilen adayların başvuruları değerlendirme sürecine alınamayacaktır. Uygulanacak sınav sonrası başarılı olan adayların, ilgili pozisyonlar dahilinde Sağlık Bakanlığı kadrolarında istihdamları sağlanacaktır.

İlana yönelik tüm bilgilendirmelerden, kadrolardan ve kılavuzdan bilgi almak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı memur personel alımıyla alakalı gelişmelerden anlık olarak telefonunuza bildirim almak için mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirmeyi unutmayınız. Uygulamalarımız iOS ve Android uygulama mağazalarında kullanıma sunulmuş ve yüzbinlerce kişi tarafından indirilmiş durumdadır.

Uygulamalar için tıklayınız.

İlan detayları için tıklayınız.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

SAĞLIK BAKANLIĞI MEMUR ALIMI YARDIMLAŞMA GRUBU

Sağlık Bakanlığı memur alım süreciyle alakalı olarak yardımlaşma, bilgi paylaşımında bulunma amacıyla açtığımız Facebook grubumuza katılarak başvuru süreçleri hakkında kadın-erkek diğer adaylarla yardımlaşabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Facebook grubumuz için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra
Zehra - 2 yıl Önce

36yasindayim.lisans ve önlisans mezunuyum.tek maaşlı iki çocuk annesiyim.mesleki birçok sertifika var.arti bilgisayarlı muhasebe özel güvenlik insan kaynakları ve bölümleri ilgili olmayan sertifikalara sahibim.su yaştan sonra iş bulamıyorum ailemiz bizi çok uzak memleketlere okumaya gönderdi ve olmayan masraflar altına girdi.simdi biz bu kadar masrafı ve zahmeti sadece 35yila kadar iş sahibi olmak için mi çektik ben şimdi bu sertifika ve diplomalarını atmam mi gerekiyor.bu yaş engelini kaldırsınlar lütfen .kamuya personel alımı yapılan her meslek grubundan kaldırılsın.lise mezunları bile kpss puanı olmadan devlete kadrolu eleman olarak alınıyor.ayak bağları yok,geçim sıkıntısı yok,sorumlulukları yok.bu kpss puanı idare düşünsünler.

Gonul
Gonul - 2 yıl Önce

Nasil basvuru yapacagiz bilgi verirmisiniz

esin
esin - 2 yıl Önce

HİÇ ŞANSIM YOK

kara
kara - 2 yıl Önce

işkur üzerinden kamu iş ilanlarına başvuru yapabilen varmı

gergerli
gergerli - 2 yıl Önce

nasıl başvuru yapacağız

güvenlikçi
güvenlikçi - 2 yıl Önce

silahsız güvenlik görevlisi alımına, silahlı güvenlik belgesi olan başvuramıyor. bunun mantığını bilen var mı?

mehmetugurmumcu
mehmetugurmumcu - 2 yıl Önce

NE DEN YAŞ 36 USTU NEDEN BAŞVURU YAPAMIYOR İŞ KURA GITTIM YAŞIM BUIYUK GELDIĞI İÇİN BAŞVURU YAPAMADIM GÜVENLIK VE YA HASTA KBUL KAYIT OLABILIR

yılmaz selcuk
yılmaz selcuk - 2 yıl Önce

yas sartını kaldıralım artık lutfen