Ardı Ardına Açıklama! Sağlık Bakanlığına 12 Bin Memur Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığına bu yıl içerisinde yaklaşık 30 bin sağlık personeli alımı yapılacak. 23 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanlığı külliyesinse yapılan iftar sonrası yapılan açıklamalarda 29 686 memur alım müjdesi verildi. Bu alımlarından ilk ilanda 12 bin kişi için hangi kadrolarda alım yapılacağı da belli oldu. Sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları haberimizde..

Ardı Ardına Açıklama! Sağlık Bakanlığına 12 Bin Memur Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığına bu yıl içersinde yaklaşık 30 bin sağlık personeli alımı yapılacak.

Başkan Erdoğan sağlık çalışanları ile yapılan iftar sonrası bir konuşma yaptı. Konuşmasında sağlık çalışanlarını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Önemli bir başlık ise atama bekleyen adaylar yönelik oldu. Açıklamanın detayları için tıklayın.  Lise, önlisans ve lisans mezunu olan ve atama bekleyen sağlıkçılar için ilk ilanda 12 bin kişi istihdam edilecek. Kalan 17 Bin 689 kişilik alım ise daha sonraki atamalarda gerçekleşecek. Sağlık Bakanı Fahrettin koca konu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada hangi branşlardan ne kadar alım yapılacağını ifade etti. Ayrıca hangi birimlerde kaç kişi görevlendirilecek belli oldu.

12 bin kişilik sağlık personeli alımlarında 10 bin kişi yataklı tedavi birimleri için, Bin kişi temel sağlık birimlerinde görevlendirilecek. Kalan Bin kişi ise acil sağlık hizmet birimlerinde istihdam edilecekler.

KADRO DAĞILIMI;

Bakan Koca, hangi kadroda ne kadar alım yapılacağını açıkladı. Hemşire alımlarında; 6 Bin 835 kişilik kadro ayrılacak. Sağlık memuru kadrosunda ise 3 Bin kişi görevlendirilecek. Bin kişi ise ebe kadrosunda istihdam edilecek.12 bin kişilik kalan kadroldan 1.165 kişinin; Biyolog, diyetisyen, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi, odyolog, psikolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraş terapisti, dil ve konuşma terapisti, sosyal çalışmacı, fizyoterapist kadroları için alım yapılacağı belli oldu. Duyurular yakın zamanda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden açıklanması bekleniyor.

Açıklanan kadro dağılımı ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilrisiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakikat
Hakikat - 3 yıl Önce

Bence atamasını vermediğiniz ya da çalışma sahası yaratmayıp kendisini geliştiremediginiz bölümleri kökten kapatın

Sadri
Sadri - 3 yıl Önce

Neden sağlık kadro dağılımında düz memur alımı olmuyo düz lise mezunu olanlar neden adamdan saYılmıyo.

Tolga gökçe
Tolga gökçe - 3 yıl Önce

Anestezi ataması belli mi ?

Atanma istiyoruz
Atanma istiyoruz - 3 yıl Önce

Anestezi nerede bosuna mı okuduk yahu!!!!!!

Rabiye
Rabiye - 3 yıl Önce

Biyomedikal mühendis alımları bekliyoruz

seyfetttın
seyfetttın - 3 yıl Önce

sağlık yonetımı nıye yokkkkkkkkkkkkkk

Radyoloji mezunları
Radyoloji mezunları - 3 yıl Önce

Böyle alım olurmu hiç sadece hemşire ebe sağlık memuru ile alıncak sayı doluyor şaka herhalde bir yıldır bekliyoruz atama için hiçbir önlisans mezunu alımı yok

Neden
Neden - 3 yıl Önce

Neden Biyomedikal Mühendisliğinden alım yapmıyorlar.