Adalet Bakanlığı 1300 Kamu Personeli Alımı Bitiyor 700 Memur Alımı Başlıyor

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan 2 bin memur alımı hakkında başvuru detaylarını sizlerle paylaşacağız. Başvuruları başlayan ve biten ilanlar şöyledir.

Adalet Bakanlığı 1300 Kamu Personeli Alımı Bitiyor 700 Memur Alımı Başlıyor

Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliği karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde yeni duyurular yapmıştı. Yapılan duyurulara göre Bakanlık toplamda 2000 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Alımlar farklı kadrolara yapılacak olup İşin Olsa Ekibi olarak sizlere ilanlar hakkında detayları aktaracağız.

ALIM YAPILACAK KADROLAR?

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre 1300 kişilik boş kadro ile Hakim ve Savcı Adayı alacak. Bir diğer ilana göre ise 700 kişilik boş kadro ile İcra Memuru alımı yapacağını belirten Adalet bakanlığı için 1300 kişilik alım ile başvurular sona eriyorken 700 kişilik kadro ile ise başvuru süreci başlayacak. İşte detaylar.

1300 HAKİM VE SAVCI ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN!

Adalet Bakanlığı 14 Eylül 2019 tarihinde yayımladığı ilana göre bünyesine 1300 kişilik kadro ile hakim ve savcı adayı almı yapacağınığı belirtmişti. Söz konısı ilana başvuru süreci 31 Ekim 2019 tarihinde başlamıştı ve artık sona ermektedir. Bu yönde adaylar başvrularını en geç 07 Kasım 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular ÖSYM üzerinden yapılmakta olup sonuçlar önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Açıklanacak sonuçlara göre 1000 Adli yargı hakim ve savcı adayı, 200 Avukatlık mesleğinden hakm ve savcı ve 100 İdari Yargı hakimi alımı yapılacak. İlan hakkınde detaylara ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

700 MEMUR ALIMI BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

Adalet bakanlığı Ekim ayıın ilk haftasında yani 01 Kasım 2019 tarihinde resmi Gazete'de yayımladığı ilana göre bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak ğzere 700 kişilik boş kadro ile memru alımı yapacağını belirtti. Söz konusu ilan için başvuru süreci 07 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olup adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle belitilen şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları Nedir?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1984 ve daha sonra olanlar)
  • Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,
  • Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır

Nasıl Başvuru Yapılır?

Adalet bakanlığı 700 kişilik kadro ile 5-9 uncu dereceli kadrolara 700 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı açıktan ve naklen alım yapacak olup adaylar başvurularına 07 Kasım 2019 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 14 Kasım 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmeketdir .

Söz konusu başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 22:22
YORUM EKLE