İŞKUR yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyor. 7 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Kamu Personeli alımı ilanlarına göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere Kamu Personeli alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan bilgisini İşin Olsa ekibi olarak sizlerle bu haberimizde paylaşacağız. Bu yönde alımlar bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştiriliyor.

MEB, Belediyeler ve EGM kontenjan Dağılımı ve İlan Nlistesi:

Çankaya Belediyesi 92 Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımladı! En Az İlköğretim

MEB İŞKUR İle 63 Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımlandı - En Az İlkokul

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İŞKUR ile gelmiş olan ilanlara başvuru için adaylardan genel olarak " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 33 yaşını doldurmamış olmak , Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapılmış, tecilli veya muaf olmak.), Adli sicil kaydı bulunmamak. (belge ibrazında resmi kuruma ithafen alınmalı), Görevini ifa etmesine engel sağlık sorunu olmamak, en az ilköğrtetim ve  En fazla lisans mezunu olmak, 22.05.2003 tarihli ve 4857 sayılı iş kanununun 30 uncu maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı bulunmamak, Ankara il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak " şartları aranbacaktr.

KPSS Şartı Aranmıyor!

Söz konusu EGM, MEB ve Belediyeler bünyelerine dahil edecekleri personel adaylarından herhangi bir KPSS Şartı talep etmemektedir. Bu kapsamda KPSS siz Personel alımı yapılacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İŞKUR ile gelen ilanlara İŞKUR kamu ilanları üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Adaylar başvurularını sadece elektronik ortamda veya Alo170 ile gerçekleştirilecek. Başvurular en geç 11 Temmuz 2023 tarihine kadar yapılacak olup aşağıdaki bağlantı üzerinden işkur başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Yukarıdaki kadro bilgilerinden ise Parantez içerisindeki nuraları İş Numarası olarak kullanabilirsinz.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx