Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1651 personel alımı yapacağını bildirmişti. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre 81 Şehirde olmak üzere 1651 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Başvurularda sona geldik. Peki MEB 1651 sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru Değerlendirmesi nasıl yapılacak? Henüz başvuru yapmamış olan adaylar nasıl başvuru yapacak? tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

MEB 1651 Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı personel alımı için kontenjan sayısını tamamlanamadığından yeni ilan yayımlayarak bünyesine Türkiye Geneli olmak üzere 1651 kişilik kadro ile 333 AŞçı, 1255 Aşçı Yardımcısı ve 63 Fizyoterapist alımı yapacak.

Başvuruların 21 Mart 2022 tarihi ile başlamasının ardından artık sona eriyor. En geç 1 Nisan 2022 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır. Başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını İnternet üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru şartları ve diğer bilgiler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: MEB 4/B 81 İlde 1651 Aşçı, Yardımcısı ve Fizyoterapist Alımı 2022

Mülakat Yapılmayacak!

MEB sözleşmeli personel alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak. Adayların başvuruları KPSS Puanı ile yapıldığından alanına göre en yüksek puana sahip olan aday ataması yapılacak. herhangi bir mülakat yapılmayacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına, 13.11.2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır.

İlan edilen sözleşmeli destek personeli (aşçı ve aşçı yardımcısı) pozisyonlarına, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması üzerinden yüksek puan alandan başlamak üzere adayların tercihleri de dikkate alınarak sırasıyla;

Başvuru Değerlendirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB 1651 personel alımı başvurusu 1 Nisan 2022 tarihinde sona erecek. Adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Bu kapsamda başvuru sonuçları bir aylık bir bekleme sonrasında 29 Nisan 2022 tarihinde açıklanacak.

Başvuru Atama sonuçları ise https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ adreslerinden ilan edilecektir.

SONUÇLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim