Jandarma Korucu alımı ilanı yayımlandı. Mardin Korucu Alımı için az önce kaymakamlık ilan yayımladı. Söz konusu ilana göre jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Mardinde Bulunan kaymakamlıklar Güvenlik Korucusu alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar farklı köylere gerçekleştirilecek olup adaylardan aranan şartlar ve kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Mardin Korucu Alımı Başladı!

Mardin bağlı olan Kaymakamlıklar bünyesine Korucu alacak. Bu kapğısamda alımlar;

  • Midyat Kaymakamlığı Acırlı (1),Çavuşlu (1),Gelinkaya (1),Düzoba (1),Söğütlü (1),Yolbaşı (1) Köylerinde
  • Artuklu Kaymakamlığı Cevizpınar(2 Kişi) ve Yalım Sefa(4 Kişi) Mahalleri için Güvenlik Korucusu alımı

olmak üzere alımlar gerçekleştirilecek.

GK alımı için Başvuru Şartları Nelerdir?

Güvenlik Korucusu alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.

- Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak ( Yeterli sayıda aday bulunmaması halinde birinci fıkradaki 40 yaş 50 yaş olarak uygulanır. )

- En az ilkokul mezunu olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.

- Kan davasından hüküm giymemiş olmak.

- Hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

- Siyasi parti üyesi olmamak.

- Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mardin Korucu alımı için başvurular 25 Ağustos 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 31 Ağustos 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece İstenen belgelerle birlikte Şahsen Jandarma Komutanlığına yapılcaktır.

MİDYAT KAYMAKAMLIĞI İLANIN TAM METNİ: http://www.midyat.gov.tr/guvenlik-korucusu-alimi-ilani

ARTUKLU KAYMAKAMLIĞI İLANIN TAM METNİ: http://www.artuklu.gov.tr/guvenlik-korucusu-alimi