Kütahya ili Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Başkanlığı memur alımı yapacak. Resmi gazetede yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Valiliğe bağlı olan Kütahya ili Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımlandı. 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında kontenjan detayları ve şartları haberde.

Hangi Pozisyonda Alım Yapılacak?

Kütahya ili Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Başkanlığı bünyesine Sağlık Hizmetleri kapsamında 6. Dereceli kadroya 1 Veteriner Hekim Alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kütahya ili Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Başkanlığı adaylardan genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

- Adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesine P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 

- Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Veterinerlik bölümü programından mezun olmak,

- En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 26/09/2023 – 29/09/2023 tarihleri arasında (mesai saatleri 08:30-12.30 ile 13.30-17:30 içinde) Kütahya İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Başkanlığına (Hükümet Konağı Kat:2 Servi Mh. Zafer Meydanı No:1 43050 Merkez/KÜTAHYA) şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile müracaatlarını yapabileceklerdir.

İLANIN TAM METNİ