Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanı kapsamında yayımlanan duyuruya göre Geçtiğimiz günlerde başvurları alınmış olan Bahçıvan alımı için yedek aday Sonuçları açıklanmıştır. Bu kapsamda Lise mezunu Bahçıvan alımı yedek aday alınacak.

Başvuruları 2 - 16 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınmış olup başvuru sonuçları 2 Ağustos 2023 tarihi ile açıklanmıştı.

Yedek Aday Ataması Yapıldı!

Kültür ve Turizm Bakanlığo yedek aday ataması için adaylar belli oldu. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyuru kapsamında Yedek aday ataması gerçekleştirildi. 

Başvuruları elektronik ortamda 02.07.2023-16.07.2023 tarihleri arasında alınan 14 Sözleşmeli Personel (Bahçıvan) Alımı kapsamında, atamaya esas belgelerini teslim etmeyen, feragat eden ve kriterleri tutmayan adayların yerine yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN listeleri açıklanmıştır.

Belge Teslim Tarihi Belli Oldu!

Yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 07.11.2023 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

Yedek Adaylar Açıklandı!

Yerleştirilen yedek aday listesi için tıklayınız.

İstenen Belgeler Açıklandı!

1. Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2. Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3. Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4. Bahçe Bakımı ve Peyzaj Eğitimi Sertifikası veya Bahçıvanlık Eğitimi Sertifikası (asıl)

5. KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

6. Heyet Raporu (Asıl), heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

7. Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

8. 23.08.2023 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

9. Askerlik Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

10. Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

11. Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

12. 6 adet vesikalık fotoğraf