Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanı kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak 14 Bahçıvan alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki adımları inceleyebilirler.

Başvuru Süreci Başladı!

Bakanlık Kamu Personeli alımı için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını sadece İnternet aracılığı ile e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirecek. 

Başvuru Tarihleri: 2 - 16 Temmuz 2023

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adaylar başvuru yapabilmeleri için yukarıdaki başvuru ekranı üzerinden e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili ekranda " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklayıp bir sonraki adıma geçebilir.

Sonrasında ise " KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI - 14 SÖZLEŞMELİ BAHÇIVAN ALIMI " ilanına " Başvur " seçeneğine tıklayarak başvururularına devam edebilir ve gerekli adımları doldurarak başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı için adaylar başvurularını 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesi kapsamında gerçekleştirecek. Buna göre adaylardan özel olarak eğitim, KPSS ve yaş gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Lise ve dengi okul mezun olup, Bahçe Bakımı ve Peyzaj Eğitimi Sertifikası veya Bahçıvanlık Eğitimi Sertifikasına sahip olduğunu e-devletten alınacak barkodlu belge ile belgelemek.

KPSS Şartı Var!

2022 yılında yapılan KPSS'den Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Yaş Şartı Var Mı?

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak zorunludur.

Kadın Adaylar Başvuru Yapabilir Mi?

Söz konusu Bakanlık bahçıvan alımı ilanına sadece Erkek adaylar başvuruda bulunabilecekler.