Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel alımı ve Memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur Personel alımı ilanlarına göre Kamuya Kültür ve Turizm Bakanlığı 480 Personel ve Memur alımı yapacak. Söz konusu duyuruya göre iki farklı alanda alım yapılacak olup Kontenjan bilgi ive diğer bilgileri paylaşıyoruz.

480 Memur Personel Alımı Kontenjan Detayları nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre;

  • 450 Sözleşmeli Sanatçı,
  • 30 Memur ( Uzman Yardımcısı ),

alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular Sona Eriyor!

Söz konusu kontenjanlar için başvurular geçtiğimiz hafta başlamıştı ve artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 16 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru yapacak adaylar haber sonundaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Başvuru Şartları Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Sözleşmeli Sanatçı Alımı Şartları Nedir?

Bakanlık bünyesine 14 farklı şehirde bulunan Sanat Genel Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 450 Sözleşmeli Personel alacak. Bu kapsamda alımlar " Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa " şehirlerinde gerçekleştirilecek.

Adaylardan Herhangi bir KPSS Şartı talep edilmeyecek İlanın detaylarına ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Memur ( Uzman Yardımcısı ) Alımı Şartları Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımları farklı kadrolarda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 9 uncu dereceden boş bulunan, 30 Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı kadrosuna Memur alımı yapılacak.

Başvuru İçin 2022 veya 2023 KPSS puan şartı ve yaş şartı aranacak. İlanın Detayları için Buraya Tıklayınız.