Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru geldi. Az Önce gelen duyuruya göre farklı kadrolarda personel alımı içinyımlanan duyuruya ilişkin son dakika duyurusu geldi. İlgili duyuruya göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek üzere alımını yapacağı personel adayı için başvuru red duyurusu yayımladı.

165 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 2 Mimar,
  • 6 Mühendis,
  • 22 Büro Personeli,
  • 60 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 60 Temizlik Görevlisi,
  • 15 Bahçıvan

Yedek Aday Ataması Yapıldı!

Az önce bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre Kültür ve Turizm Bakanlığı yedek aday ataması yapıldı. Yedek atamalar " Büro Perosneli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Temizlik Görevlisi " hakkında atamalar yapıldı. Yedek atamalat başvurusu onaylanmayan adayların yerine yapıldı. Bu kapsamda:

  • 2 Temizlik Görevlisi,

alımları hakkında yeni adayar ataması gerçekleştirildi.

Bakanlıktan Gelen Duyuru:

Başvuruları elektronik ortamda 17.03.2023- 31.03.2023 tarihleri arasında alınan 165 Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında, atamaya esas belgelerini teslim etmeyen, feragat eden ve kriterleri tutmayan adayların yerine yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN listeleri aşağıda yer almaktadır. 

Yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 14.06.2024 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

NOT: Son 1 yıl içerisinde aynı unvanda 4/B sözleşmeli statüde çalışmakta olan ya da kurumlarınca sözleşmesi fesh edilen veya sözleşmesini tek taraflı fesh eden adayların atamaları kesinlikle yapılmayacaktır.

Atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak [email protected]  adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

Yerleştirilen yedek aday listesi için tıklayınız.

Adaylardan İstenen Belgeler Açıklandı!

1-Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5-Heyet Raporu (Asıl), “Seyahate ve arazide çalışmaya elverişlidir.” ifadesi yazılmış (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversite Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

6-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

7- 04.07.2023 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

8-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

9-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

10-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

11- 6 adet vesikalık fotoğraf