Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci alımı gerçekleştirilyor. Geçtiğimiz günlerde başvurusu alınarak Kütüphaneci alımı ilanı için beklenen müjde geldi. Bakanlık tarafından13.03.2023-22.03.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen sözlü sınav sonuçları açıklandı. ASİL olarak açıklanan adaylardan bazı belgeler istendi. Adaylar bu belgeleri son teslim tarihine kadar Bakanlığa ulaştırmaları gereklidir.

110 Kütüphaneci Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı!

Adayların Mart ayında katıldığı sözlü sınavlar çni sonuçlar 24 Nisan 2023 tarihi ile açıklandı. Bu kapsamda adaylarhttps://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/adresinden ulaşabilirler.

Belge Teslim Tarihi Açıklandı!

YerleştirilenASİL ADAYLARINaşağıda belirtilen belgeleri 24.04.2023 tarihinden itibaren en geç10.05.2023günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihimesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

Ataması Yapılmayacak Adaylar Hangileridir?

Son 1 yıl içerisinde aynı unvanda 4/B sözleşmeli statüde çalışmakta olan ya da kurumlarınca sözleşmesi fesh edilen veya sözleşmesini tek taraflı fesh eden adayların atamaları kesinlikle yapılmayacaktır.

Atama İçin İstenen Belgeler Hangileridir?

1-Dilekçe(Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veyaNoter onaylıörneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veyaNoter onaylıörneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5-Heyet Raporu (Asıl),(Tam teşekküllüDevletveyaDevlet ÜniversiteHastanelerinden)almaları gerekmektedir.

6-Mal Bildirimi(Örneği için tıklayınız.)(İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

7- 24.04.2023 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

8-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

9-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

10-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)

11- 6 adet vesikalıkfotoğraf

Editör: TE Bilisim