Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Kamu Personeli alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 52 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacağını aktardı. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre 2022 yılı KPSS Puanına göre 52 farklı şehirdeki Kütüphanelere Memur alınacak.

Başvuru Süreci Başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 110 memur alımı için adaylar başvurularına 5 Aralık 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 19 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet şifresi ile Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 5 - 19 Aralık 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

ŞEHRE GÖRE KONTENJAN DAĞILIMI VE İLAN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/kultur-ve-turizm-bakanligi-110-kutuphaneci-memur-alimi-2022-h43163.html

Kütüphaneci Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı için adaylardan öncelikle Lisans mezunu olmak şartı aranacak. Ayrıca " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. Eğitim şartı olarak ise, Üniversitelerin kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvuru Değerlendirmesi nasıl Yapılacak?

Kütüphaneci alımı başvuruları KPSS Puanı ile yapıldığından adayların 2022 yılı KPSS den puan almış olmaları gerekli olup değerlendirmelerde KPSS Puan sırası ile gerçekleştirilecektir. yapılacak değerlendirme sonucuna göre ise sözlü sınav yapılacak.