Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ( KSÜ ) personel alımı ilanı yayımlandı. 23 Mayıs 2022 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre KSÜ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı yapacak. Bu kapsamda Üniversite 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Adayların başvuruları KPSS puan sırasına göre değerlendirilecek olup herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. 2020 KPSS Puan şartı istenecek olup mezuniyete göre kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberde. Ayrıca adaylar sadece tek kadro için başvuru yapabilecekler.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 1 Büro Personeli

Ön Lisans Mezunu: 3 Sağlık Tekniker ve 1 Diğer Sağlık Personeli

Lisans Mezunu: 1 Diyetisyen, 1 Psikolog, 1 Eczacı ve 2 Hemşire

Başvuru Genel ve Özel Şartları Nelerdir?

  • Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise,
  • 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak,
  • Çeşitli KHK ile görevinden ayrılmamış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve aşağıdaki eğitim nitelikleri aranacak.

Başvuru Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru süreci ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu kapsamda, başvurular 23 Mayıs - 6 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Başvurular sadece Üniversitenin resmi İnternet adresinden temin edilecek başvuru formu ve istenen belgeler ile birlikte şahsen üniversiteye yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim