Sayıştay memur alımı yapacak. Başkanlık ÖSYM tarafından yayımlanmış olan Kıalvuz ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Denetçi Yardımcısı Sınavı ile bünyesine 25 Denetçi yardımcısı alımı yapacak. Tercihlerde başvurular sona eriyor. Peki Geç Başvuru tarihi nedir? Nasıl ve kimler başvuru yapabiliyor. Detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Sayıştay memur alımı için adaylardan aranan nitelikler sonucunda bünyesine alacağı Denetçi yardımcısı alımı için başvurular sona eriyor. tercihler ÖSYM aracılığı ile 19 Temmuz 2023 tarihi ile başlamıştı. En geç 25 Temmuz 2023 tarihine kadar yapılacak tercihler alınacak. Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM aracılığı ile gerçekleştirecekler. Tercih kılavuzları haberin sonunda yer alıyor.

Kimler Tercih Yapabilecek?

Sayıştay memur alımı için adaylardan KPSSi Yaş ve Sağlık şartları aranacak. Bu kapsamda " Memur alımında yaş şartı olduğu gibi belirtilen niteliklerde ise " Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular) " başvuru yapabileceklerdir. Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak gereklidir. Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak şarttır ".

KPSS Şartı Yok!

Söz konusu Denetçi yardımcısı alımı için adaylardan KPSS Şartı aranmayacak. KPSS siz Memur Alımı için adaylara eleme sınavı yapılacak.

Geç Başvuru Ne Zaman Yapılacak?

Geç başvuru günü 03 Ağustos 2023 tarihidir

İLANIN TAM METNİ

TERCİH KILAVUZLARI BURADA

Editör: TE Bilisim