Sağlık Bakanlığından beklenen duyuru geldi. Az Önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından yayımlanmış olan duyuruya göre KPSS 2022/11 kapsamında sağlık personeli ve sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı.

Peki kimler tercih yapabilecek? Sağlık Bakanlığı mezuniyete göre kontenjan dağılımı nedir? Tercihler nasıl yapılacak?

31 Bin 183 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yayımladığı kılavuza göre, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 31 bin 183 Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda mezuniyete göre,

  • Lise Mezunu 2088 Personel Alımı DETAYLARI
  • Ön Lisans Mezunu 20582 Personel Alımı DETAYLARI
  • Lisans Mezunu 8513 Personel Alımı DETAYLARI

KPSS 2022/11 Tercihleri Başladı!

ÖSYM tarafından gelen son dakika duyurusuna göre Sağlık Bakanlığı KPSS 2022/11 tercihleri için süreç 30 Kasım 2022 tarihi ile başladı. Bu kapsamda tercihler en geç 5 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tercihler sadece 30 TL ücret karşılığında olmak üzere ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapılacak.

BAŞVURU YAPACAK VE YAPMIŞ ADAYLAR İNSTAGRAMDA! SENDE İŞİN OLSA İNSTAGRAMA KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>>BURAYA

TERCİH KILAVUZLARI BURADA

ÖSYM ANLAŞMALI BANKALAR BURADA

TERCİH EKRANI

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı personel alımları herhangi bir Mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecektir. Bu yönde başvurular 2022 yılı KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans mezunu için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır. Bu kapsamda değerlendirmelerde adaylara herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sadece KPSS puan sıralaması ile istihdam sağlanacaktır.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA