Kamuya Memur Alımı tercihlerinde talep toplama işlemlerinde sona geldik. ÖSYM tarafından yayımlanacak olan Tercih kılavuzu için Türkiye geneli talep toplama işlemleri sona eriyor. Kurumlar taleplerini Çalışma Bakanlığına iletmekte ve Boş kontenjan dağılımı kararında sona gelindi. 4 Nisan 2022 tarihine başlayan talep süreci için farklı kadrolar yer almaktadır. Özellikle mevsimsel değişimlerim etkisi ile yeni kadrolar beklenmektedir. Kamu Kurum ve kuruluşları ilettiği taleplere göre Kaç Memur Alımı bekleniyor? Tercih kılavuzu başvuruları ne zaman başlayacak? Tercih kılavuzu KPSS Şartı ve diğer başvuru şartları nelerdir? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

2022/1 Memur Alımı Talepleri Sona Eriyor!

ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2022/1 tercihleri için Türkiye geneli memur alımı yapılacak. Bu kapsamda talepler Türkiye Geneli kamu kurumları ve kuruluşları bünyelerindeki boşluğu tamamlamak üzere boş talepleri ile Çalışma Bakanlığına başvuru yapıyorlar. Taleplerini ileten Kurumlara atama yapılmak üzere Bakanlık tercih kılavuzuna ekleme yapmaktadır. Bu yönde Kurumların talep toplama işlemleri için verilen sürenin sonuna gelindi.

En geç 22 Mayıs 2022 tarihine kadar yapılacak talepler geçerli sayılacak.

KPSS Tercih Kılavuzu İle Memur Alımı Yaklaşıyor!

2022 yılı İlk merkezi yerleştirme ile Memur Alımı tercihleri Haziran ayında başlayıp Temmuz ayında sona erecektir. Merakla bekleyen adaylar şimdiden merkezi atama kılavuzunu beklemeye başladılar bile. 2021 yılı KPSS Puanı olan adayları kapsayacak olup tercihler sadece İnternet'ten ÖSYM adresi üzerinden yapılacaktır.

KPSS Tercih Kılavuzu Yayım Tarihleri: 30 Haziran - 7 Temmuz 2022

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılması Bekleniyor?

KPSS 2022/1 tercih kılavuzu için alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden alınacak. Bu kapsamda mezuniyete göre bazı kontenjan dağılımı:

Lise Mezunu: Vagon Teknisyeni, Şoför, Memur, Bilgisayar İşletmeni, Hizmetli, Sağlık teknisyeni, Teknisyen alımları yapılacak.

Ön Lisans Mezunu: VHKİ, Anbar memuru, ARFF Memuru, Programcı, Bilgisayar İşletmeni, Dava Takip Memuru, Enformasyon Memuru, Gişe Memuru, Ambar Memuru, İş Makinası Sürücüsü, Sağlık teknikeri, Aşçı, Hemşire, Tekniker, Sekreter, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Memur, Muhasebeci, Şoför, Teşkil Memuru alınacak.

Lisans Mezunu: Aktüer, Antrenör, Tüketici hakem heyetiraporatörü, VHKİ Kütüphaneci, Matematikçi, Memur, Denizcilik Sörvey Mühendisi, Sekreter, Merkezi Satınalma Uzmanı, Mimar, Astronom, Mühendis, Kimyager, Sosyal çalışmacı, Mühendis, Fizikçi, Grafiker, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Perfüzyonist, Psikolog, Mütercim, Arpon memuru, ARFF Memuru, Kitap Patalogu, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Stajyer Alım memuru, Şehir Plancısı, Programcı, Veteriner hekim kadrolarında alım yapılacak.

2000 Memur Alımı Bekleniyor!

KPSS 2022/1 tercih kılavuzu için yüksek kontenjan sayılı memur alımı bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan tercihlere bakıldığında kontenjan sayısının yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Bu durumda 2022 yılında yapılacak atamalarda da en az 2000 kişilik kadro ile memur alımı yapılması bekleniyor.

SİZ HANGİ KADRO İÇİN ATAMA BEKLİYORSUNUZ? MEZUNİYETİNİZ NEDİR? YORUMLARA YAZARAK KADRO TALEPLERİNDE BULUNABİLİRSİNİZ.

Gelişmelerden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA