Karayolları Genel Müdürlüğü Engelli memur alımı hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde alınan başvurular sonrası ÖSYM EKPSS yerleştirme sonuçlarını açıklamıştı. Bu kapsamda Karayolları Genel Müdürlüğüne atanan adaylar için İstenen belgeler ve son başvuru tarihleri paylaşıldı.

Son Belge Teslim tarihi:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2020/2022 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre 2024-EKPSS/KURA yerleştirme döneminde Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatına yerleştirilen adayların, ekte bağlantısı verilen İlk Atama Başvuru Formu' nu eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen atanmalarına esas belgelerle birlikte 4 Mart 2024 tarihi saat (17:00) ye kadar aşağıda belirtilen adrese şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İLK ATAMA BAŞVURU FORMU için tıklayınız !

İstenen Belgeler Nelerdir?

1-Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi

2-Öğrenim Belgesi (Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi)

3-ÖSYM EKPSS Sonuç Belgesi

4-ÖSYM EKPSS Yerleştirme Belgesi

5-“Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış Sağlık Kurulu Raporu

6-Askerlik Durum Belgesi (e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak çıktı yeterli olacaktır.)(Askerlik görevini yerine getirmiş olanlar için Terhis Belgesi ilave edilecektir.)

7-Adli Sicil Belgesi (e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak çıktı yeterli olacaktır.)

8-Belgelik Fotoğraf (6 adet) (“Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik” kurallarına uygun olacak)

9-Mal Bildirim Formu (arkalı önlü tek kağıda çıktı alınacak) (Form için tıklayınız !)

10-Varsa SGK Hizmetlerini Gösterir Belge 

Editör: Erhan İmamoğlu