Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı başvurusu sona eriyor. Kamu Gözetimi Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde memur alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda gelmiş olan ilana göre Kamu Gözetimi Kurumu 18 Memur alımı yapılacak. Alımlar iki farklı şehirde gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

Kamu Gözetimi Kurumu Memur alımı için başvurular 2 Nisan 2024 tarihi ile başlamıştı. Başvurularda artık son güne geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirebilecekler.

Son Başvuru Tarihi: 14 Nisan 2024

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/kgmvds-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kamu Gözetimi Kurumu Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrosunda görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 18kişilik boş kadro ile Uzman Yardımcısı Alımı yapılacaktır.

  • İstanbul 5 Uzman yardımcısı,
  • Ankara 13 Uzman yardımcısı,

olmak üzere toplamda 18 Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı için yayımlanmış olan ilana göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

18 adet uzman yardımcısı (genel alan) kadrosu için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından, mezun olanlardan, yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucunda başarılı olanlar uzman yardımcısı olarak alınacaktır.

KPSS Şartı nedir?

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak.

Yaş Şartı:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (1/1/1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

İLANIN TAM METNİ