OGM 8.400 TL Maaş İle Lise 101 Şoför ve Temizlik Personeli Alımı Yapıyor!

OGM Personel Alımı başvurusu alınacak. Lise mezunu Destek personeli alımı için iki kadro duyuruldu. Başvuru süreci ve şartlar nelerdir?

OGM 8.400 TL Maaş İle Lise 101 Şoför ve Temizlik Personeli Alımı Yapıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü personel alımı kapsamında yeni ilan yayımladı. Lise mezunu adaylar içerisinden OGM Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu ilan için başvurular Eylül'de başlayacak olup Ön blgilendirme olarak bilmeniz gereken tüm detyaları İşin Olsa ekibi olarak aktaracağız.

OGM 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B olarak istihdam edilmek üzere Sözleşmeli 101 Destek Personeli Alımı yapacak. Kadın Erkek adaylrın başvuru yapabileceği ilan için en az lise mezunu olmak şartı aranacak.

Aynı zamanda farklı şehirlerde Taşra teşkilatına alım yapılacak. Başvuru yapılacak şehirlere ulaşmak için haberin sonundaki ilanın tam metnini inceleyebilirsiniz.

101 Destek Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı:

Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 101 Destek Personeli alımı yapacak olup, Kontenjan dağılımı şöyle:

  • 22 Temizlik Görevlisi ( 11 Erkek ve 11 Kadın )
  • 79 Şoför,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

OGM Personel alımında adaylardan, genel ve özel nitelikler aranacak. Buna göre genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim ve pozisyonun gerektirdiği şartlar aranacak. Ayrıca alınacak adayların Vardiyalı sistemde çalışabilecek olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı:

2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı:

Alımlar lise mezunu yapılacak olup Herhangi bir ortaöğretim mezunu olmak şartı aranacaktır.

Temizlik Görevlisi Özel Şartları:

Atanmaya hak kazanan adayların "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamaktadır." ibareli heyet raporu (Tam teşekküllü Hastanelerden) almaları gerekmektedir.

Şoför Alımı Özel Şartları:

Şoför alımları Erkek adaylardan yapılacak. Buna göre, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak. SRC4 belgesine sahip olmak, İstenilen sürücü belgesine en az 2 yıldır sahip olmak, Seyahate ve/veya arazide çalışmaya uygun olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşından büyük olmamak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

OGM Kamu Personeli alımı başvuruları Eylül'de başlıyor. Buna göre 1 Eylül 2022 de başlayacak olup en geç 10 Eylül 2022 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece kariyer adresi üzerinden Online olarak gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2022, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir kaya
Kadir kaya - 1 yıl Önce

35 yaş üstü insan degilmi açlı kalsın bune düzen bune töre valla billa siz sadece ayrımcılık yapıyorsunuz biz insan olmaktan çıktık 35 yaş yaşamasın geberip gitsinmi emekli olamaz 65 yaş ama ise giremez bunun sunucu nasıl olacak

Ozan
Ozan - 1 yıl Önce

Vay be temizlik personeline kpss ve özel şartlar aranıyor. Sanki bölge müdürü yapacaklar.yazık iş insanı seçer hale geldi.

Blulu
Blulu - 1 yıl Önce

Ben bu kanunları koyanlara hakkımı helal etmiyorum temizlik işini yaş degil diplama degil kpss degil insan gücü yapıyor rabbime hevale ediyorum 35 yaş üstü olanların Allah yardımcısı olsun

İbrahim aktaş
İbrahim aktaş - 1 yıl Önce

Alınacak adaylar belli ona göree şartlar belirlenmiş bu nasıl adalet helalmı onuda ALLAH biliyor

Murat...
Murat... - 1 yıl Önce

35 yaş üstü yaşamasın bir dünya şartlarında çabası yok kpss yahu bune uzaya mı çıkıyoruz

Nevra Salman
Nevra Salman - 1 yıl Önce

Bu iş çok ihtiyacım var lütfen

Ozan Türkrr
Ozan Türkrr - 1 yıl Önce

temizlik görevlisi alıyorsunuz Lise mezunu kpss 70 puan istiyorsunuz Rakiyida Şaraba Katalammi Olmadı Agzimizla Kuş Tutalım buneddir awq

Yavuz
Yavuz - 1 yıl Önce

35 yaş üstü ne olacak emeklilik yaşı 65 olacak işçi alımı 35 yaş altı ben 42 yaşındayım peki ben primimi nasıl dolduracam ya öldüleceğiz yada emekli edin oda yok typ geçici işçi 6 aylık sonrası ne olacak