OGM 249 Orman Mühendisi Alımı Sonuçları ve KPSS Taban? 996 Aday Seçilecek!

Orman Genel Müdürlüğü 249 Mühendis alımı için KPSS Taban değerlendirme puanı ve sonuç sorgulama ne zaman? Sınav konuları nedir?

OGM 249 Orman Mühendisi Alımı Sonuçları ve KPSS Taban? 996 Aday Seçilecek!

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesine farklı şehirlerde olmak üzere Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacağını bildirmişti. Başvuruların yapılıyor olması ile sonuç sorgulama detayları da geldi. KPSS Puanına göre yapılacak değerlendirme ile sınav detayları ve diğer detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

249 Mühendis Alımı Yapılacak!

Orman Genel Müdürlüğü 249 kişilik kadro için yayımladığı ilana göre Farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere 249 kişilik kadro ile personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Orman Mühendisi kadrosunda gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

Orman Mühendisi alımı başvuruları 15 Ocak 2023 tarihi ile başlamıştı. Adaylar başvurularını en geç 25 Ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. 

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/ogm-2023-yili-249-orman-muhendisi-alimi-ilani-sartlari-ve-maaslari-h43481.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımında başvuru değerlendirmesi KPSS puanı ile yapılacak. Bildiğiniz üzere başvurular 2022 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı ile gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda adayların KPSS'den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirme ile en yüksek puandan en düşük puana kadar gerçekleştirilecek sıralamaya göre kadro sayısının 4 katı aday belirlenerek adaylar sınava davet edilecektir.

KPSS Taban Puan Kaç Olacak?

OGM orman Mühendisi alımı için 70 Taban KPSS Puanı ile başvuru alınmakta olup atamalarda da puanın 78 puana kadar düşmesi bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Orman Mühendisi alımı başvuruları en geç 25 Ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmekte olup başvuru sonuçları ise en geç 10 Şubat 2023 tarihine kadar bekleniyor. 

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA İNSTAGRAM HESABINI TAKİP ET VE UYGULAMAYI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE