NVİ ( Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ) 1100 Memur Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nedir?

Bakan Soylu Nüfus ve Vatandaşlık İşlerine personel alımı yapacak açıklamalarında bulundu. Binlerce aday ilanın yayımlanmasını bekliyor ve yönde başvuru şartları ve ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında sorguları arttırmaya başladılar. Bizde İşin Olsa ekibi olarak genel bir bilgilendirme yaparak olası başvuru şartlarını sizlere aktaracağız.

NVİ ( Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ) 1100 Memur Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nedir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni personeller alımı yapılacağını açıklamıştı. Nüfus ve Vatandaşlık İşlerine binlerce personel alımı yapılacak. Adayların uzun süredir beklediği ilan henüz yayımlanmadı ancak önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Bu yönde Bakan Soylu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri bünyesinde faaliyetlerini sürdürerek personel alacak açıklamasında bulundu. Bizde İşin Olsa ekibi olarak geçtiğimiz dönemlerde yayımlanan ilanlar kapsamında olası başvuru şartlarını sizlere aktaracağız.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Henüz Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ( NVİ ) 1100 personel alımı ilanı yayımlanmamış olup geçen dönemde adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Alım yapılacak bölümüne göre fakültelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Düzenlenecek sınav tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 puan almış olmak gibi şartlar aranacak.

Henüz ilan yayımlanmamış olup, ilan yayımlandığında diğer detaylara da ulaşılabilecektir. Bu yönde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Nüfus Memuru Alımı yapacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalara istinaden ilanın Mart ayı içerisinde veya Mayıs ayı içerisinde yayımlanması beklenmektedir. Sizde NVİ memur alımı ilanı yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Bu sayede memur alımı ve personel alımı ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz. Veya sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ilan yayımlandığında ilanı ana sayfanız üzerinden görebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 00:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife
Şerife - 4 yıl Önce

Yetkililere duyurun sesimizi yaştan mağdur binler var

Mihriban
Mihriban - 4 yıl Önce

Önlisans tı şimdi lisans mı oldu şaka gibisiniz

kerim
kerim - 4 yıl Önce

35 yaş çalışmayacak mı bu devleten sayılmyo lütfen bütün kurumlar bu yas takıntısını bırakın cok insan magdur

Yesim
Yesim - 4 yıl Önce

Gercekten ne oluyor boyle. On lisans denildi lisansa gecildi. Daha ne yapalim anlamadim ki..

DURU
DURU - 4 yıl Önce

yeter artık bizimde sesimizi duyun yıllarca sına giriyoruz atanamıyoruz şimdide yaş geçiyor napalım artık . ilk okul mezunları taşeron firmalar aracılığıyla devlet kurumlarında çalışırken kadro geliyor. biz okuyalım sınava girelim nereye el atıyorsak hep engel

Ozlem
Ozlem - 4 yıl Önce

Duru arkadaşım kesinlikle size katılıyorum.10 yıldır özel sektörde çalışıp işten çıkartılıp bu sırada yine de(özel sektöre güven olmaz diye dusunup)sınava girip de atanamayarak yaş da 35'i geçtiyse artik bundan sonra bu tür ilanlara basvuramayacak miyiz?Lütfen yetkililer buna bir düzenleme getirsin.

Ozlem
Ozlem - 4 yıl Önce

Evet artık bu yaş şartı lütfen kaldırılsın.Mulakatlarda uygun görülmeyen zaten elenecek en azından başvuru imkanımız olsun.10 yildir ozel sektorde calisip isten çıkartılıp bu arada yine de özel sektöre güven olmaz diyerek sınavlarda atanmadan yaş da 35'i gectiyse bundan sonra bu tur ilanlara basvuramayacakk miyiz?

Bilge
Bilge - 4 yıl Önce

Yaş sınırlaması kaldırılsın.