Normalleşme Sürecinde 17 Mayıs İlk Kamu Personel Alımı İlanları Yayımlandı!

Normalleşme sürecinde ilk kamu ilanları yayımlandı. Farklı kurumlara Kamu Personeli Alımı yapılacak. Ayrıca Memur Alımı Başvuruları da Bugün başladı.

Normalleşme Sürecinde 17 Mayıs İlk Kamu Personel Alımı İlanları Yayımlandı!

Tam kapanma sonrası normalleşme sürecinde yeni memur alımı ilanları yayımlandı. 17 Mayıs 2021 tarih ile gelmiş olan kamu ilanlarına göre farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere yüzlerce kamu personeli alımı yapılacak. İlgili ilanlar Resmi gazetede ve Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlandı. Herkes kamu ilanlarının Bayramdan ve tam kapanmadan sonra yayımlanmasını bekliyordu. Bu yönde ilk ilanlar geldi. Peki hangi kadrolarda Personel Alımları yapılacak? Alım yapacak kamu kurumları hangileridir?

İLK İLANLAR GELDİ!

17 Mayıs 2021 tarihi ile yayımlanmış olan Kamu Personeli alımı ilanlarında göre alımlar, Ankara Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesine farklı alanlarda alım yapacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Söz konusu olan Normalleşme sürecinin ilk kamu ilanlarına göre alımlar lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Buna göre,

 • Büro memuru,
 • Şoför,
 • Tekniker,
 • Teknisyen,
 • Programcı,
 • Hemşire,
 • Sağlık Teknikeri
 • Fizyoterapist,
 • Eczacı,
 • Temizlik Görevlisi,
 • Güvenlik Görevlisi,

İLANLARIN DETAYLARI:

Ankara Üniversitesi:

Üniversiteye 45 kişilik boş kadro ile İŞKUR üzerinden kamu İşçisi alımı yapılacak. Alımlar KPSS siz Kura ile Lise, Ön Lisans adayları içerisinden yapılacak. Başvurular en geç 24 mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

Gaziantep Üniversitesi:

Üniversite sözleşmeli personel kadrosunda 102 kişilik kadro ile Sağlık Personeli alımı yapacak. Bu doğrultuda alımlar, Lisans Mezunu: 50 Hemşire, 1 Diğer Sağlık Personeli, 1 Fizyoterapist, 2 Eczacı, Lise Mezunu: 35 Hemşire, Ön Lisans Mezunu: 16 Sağlık Teknikeri, 1 Röntgen Teknisyeni alımı yapılacak. Başvurular başlamış olup en geç 31 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlanın Detayları için Buraya Tıklayınız.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi:

KMÜ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 13 kişilik boş kadro ile Tekniker, Teknisyen, Şoför, Çözümleyici, Sistem Programcısı ve Büro Memuru Alımı yapılacak. Başvurular 17 - 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında istenen belgelerle yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI!

Yayımlanmış olan Kamu İlanları dışında yasaklar sonrası başvurusu başlayan kamu memur alımı ilanları da yer alıyor. Bu kapsamda Şişli Belediyesi, Edirne Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından farklı alanlarda memur alımı yapılacak. İlanların detayları ise,

Kültür Bakanlığı KPSS'li KPSS'siz Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı!

Edirne Belediyesi KPSS 60 İle İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Tekrar Başladı!

Şişli Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Tekrar Başladı

YORUM EKLE