Lise Mezunu Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı KPSS, Boy ve Diğer Şartlar

Adalet Akademisi bünyesine 40 Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Başvurular en geç 30 Ekim 2019 tarihine kadar alınacak. İşte gene ve özel şartlar.

Lise Mezunu Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı KPSS, Boy ve Diğer Şartlar

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Adalet bakanlığına bağlı olan Türkiye Adalet Akademisi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere kamu personeli alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruların 15 Ekim 2019 tarihi itibari işe başlaması ile hala devam ediyor. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilan hakkında detayları aktaracak ve özel nitelikleri sizlerle paylaşacağız.

ALIM YAPILACAK KADRO:

Yapılacak sınav ve KPSS B grubu uan durumuna göre Türkiye Adalet Akademisinde çalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama ile personel alımı yapacak.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak.

KADIN ERKEK MEMUR ADAYLARI BURADA. DİĞER İLANLARI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Türkiye Adalet Akademisi adaylardan özel olarak pozisyonuna göre Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak şartı ve bu kapsamda, KPSS; Eğitim, Boy şartları arayacak.

KPSS Şartı: Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Eğitim Şartı: En az lise mezunu olmak, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak.

Yaş Şartı: Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Boy Şartı: Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

BAŞVURULAR 30 EKİM 2019 SON!

Adalet bakanlığı 40 kamu personeli alımı başvuruları 15 Ekim 2019 tarihi itibari ile başlamış olup adaylar başvurularını en geç 30 Ekim 2019 tarihine kadar yapmaları gerekmeketdir. Başvurular Türkiye Adalet Akademisi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı Ahlatlıbel Yerleşkesi Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Yeri ve Tarihi:

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Başkanlığımız internet sitesinde ilân edilecektir. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 16:27
YORUM EKLE