GSB 2021 Yılı Spor Uzmanı Alımı Başvuru Şartları ve Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı için Spor Uzmanı alımı yapacak. Adaylardan aranacak başvuru şartları ve Spor Uzmanlığı branş dağılımı nasıl olacak?

GSB 2021 Yılı Spor Uzmanı Alımı Başvuru Şartları ve Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personeli alımı yapacak. 2021 yılı için yayımlanacak olan 8 bin 121 personel alımı için alım kadrolarında Spor Uzmanı kadrosuna yer alacak. Adaylar şimdiden başvuru şartlarını ve Branş dağılımını merak etmeye başladılar bile. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde GSB Spor Uzmanı alımı hakkında detayları aktaracağız.

2021 YILI SPOR UZMANI ALIMI İLANI YAYIMLANDI ( 16 AĞUSTOS 2021 )

2021 Yılı İçin Binlerce Personel Alımı Yapılacak!

Daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre 8 bin 121 Sözleşmeli Personel ve İşçi Alımı yapılacağı açıklanmıştı. Edindiğimiz bilgiye göre Sözleşmeli Personel kapsamında kadro dağlımı belli oldu. Bu kapsamda 8 Nisan 2020 tarihli ihdasa uygun görülen sözleşmeli personel pozisyonlarına göre 3775 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak.

473 Spor Uzmanı Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 473 Spor Uzmanı yapılması bekleniyor. Alımlar Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu kapsamda adaylardan, En az lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerin beslenme ve diyetetik, psikoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon veya fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümleri ile yükseköğretim kurumlarının beden eğitimi veren veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmuş olmak şartı aranacak. Aylık Brüt ücret ise 3711 TL olarak belirtilmiştir.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan Spor uzmanı alımlarına göre adaylardan 2021 yılı için aranacak şartları çıkartabiliriz Bu kapsamda adaylardan KPSS şartı, genel ve alanına göre özel nitelikler aranacaktır.

Beklenen KPSS Şartı Nedir?

Başvuru şartları hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığından herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak muhtemel olarak adaylardan 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

Genel Şartlar Ne Olacak?

1) Türk vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3) Başvuru tarihinin son günü itibariyle 60 yaşından büyük olmamak,

4) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları ile şike veya teşvik primi suçlarından mahkum olmamak,

5) Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmadığına dair terhis belgesi, en az bir yıllık tecil belgesi vb. belgeleri ibraz etmiş olmak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.) ,

6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak,

7) 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliğine veya ilgili federasyon disiplin talimatına göre bir defada altı aydan fazla, değişik suçlardan toplam bir yıldan fazla veya doping suçu nedeniyle ceza almamış olmak,

Alım Yapılacak Branşlar ve Şartları:

Spor Psikoloğu: Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olmak ve spor psikolojisi konusunda yurt içi veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

Spor Fizyoterapisti: Üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulundan-bölümünden mezun olmak, spor fizyoterapisi konusunda yurt içi veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

Spor Beslenmecisi: Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümü mezunu olmak ve spor beslenmesi konusunda yurt içi veya yurt dışı lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

Spor Masörü: Yurt içinde veya yurt dışında yüksekokul mezunu olup, spor masörlüğü belgesi bulunan ve faal olarak en az 1 yıl spor masörlüğü yaptığını belgelemek. Beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak tercih sebebidir.

Spor Eğitim Uzmanı: Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü hariç mezun olmak. Yurt içinde veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim programlarını tamamlamış olmak tercih sebebidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Uzmanı alımı için başvuruların ne zaman başlayacağına dair henüz net bir bilgi yok. Ancak ilanın resmi olarak bayramdan sonra yayımlanması ve başvuru sürecinin başlaması bekleniyor. İlan hakkında anında bilgi sahibi olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 08:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salim
Salim - 1 yıl Önce

Sınav ne zaman olacak daha ne kadar beklememiz gerekiyor.