DSİ 3 Bin 231 Kamu Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu! Başvurular Ne Zaman?

DSİ Personel alımı detayları belli olmaya başladı. 2022 Yılı DSİ 3231 Personel alımı için kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan nitelikler nelerdir?

DSİ 3 Bin 231 Kamu Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu! Başvurular Ne Zaman?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılmış olan personel alımı duyurusuna göre Devlet Su İşleri 3 bin 231 personel alımı yapacak. Söz konusu ilan hakkında detaylar belli olmaya başladı. Özellikle adayların beklediği Kontenjan dağılımı belli oldu. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilan hakkında detayları aktaracağız.

DSİ 3 Bin 231 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 5064 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını daha önce de bildirmişti. 2022 Mart ayında yapılan duyuruya göre Görevine yeni gelmiş olan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek için 5064 kişilik kadro ile alım yapacağını bildirmişti.

Alımlar OGM ve DSİ bünyesine yapılacağı açıklanmıştı. Açıklamanın ardından OGM Personel alımları gerçekleştirildi. 1833 kişilik kadro ile personel alımı yapılmıştı ve geri kalan 3 bin 231 personel alımı kadrosu DSİ ( Devlet Su İşleri ) ne kaldı.

Türkiye Geneli Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

Tarım Bakanlığı 5064 personel alımları için farklı alanlarda kontenjan dağılımı paylaşılmıştı. Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 1833 personel alımı gerçekleştirdi ve alımlar Orman Muhafaza Memuru ve Mühendis kadrolarında gerçekleştirildi. Geri kalan 3 bin 231 personel alımı kadroları ise şöyledir;

 • 1060 Muhafaza Memuru,
 • 1114 Mühendis,
 • 392 veteriner Hekim,
 • 196 Destek Personeli,
 • 182 Büro Personeli,
 • 100 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • 50 Bekçi,
 • 24 Avukat,
 • 23 Laborant,
 • 23 Biyolog,
 • 23 Diğer Teknik Hizmet personeli,
 • 12 Pilot,
 • 10 Tekniker,
 • 10 Sağlık Teknikeri,
 • 6 Teknisyen,
 • 6 Helikopter Makinisti,

DSİ Personel Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak!

DSİ 3 bin 231 personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak.

Bu yönde adayların " Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilcek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi genel şartlar aranacak.

Özel olarak ise Eğitim, KPSS ve Yaş Şartları aranacak.

KPSS Şartı:

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı:

DSİ Personel alımları için söz konusu olan alım yapılacak kadrolar için en az lise olmak üzere ilgili alanda mezun olmuş olmak.

Yaş Şartı:

Alanına göre farklılık göstermekte olan yaş şartı ile 30 yaşından veya 35 yaşından büyük olmamak şartları aranacak.

Başvuru Süreci Ne Zaman Başlayacak?

Devlet Su İşleri kamu personeli alımı için henüz net bir tarih yok. Ancak ilanın Haziran ayı içerisinde yayımlanması adaylar tarafından bekleniyor.

KAMUYA MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

İLAN YAYIMLANDIĞINDA ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UUYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arzu kara
Arzu kara - 2 yıl Önce

45 yaşındayım.kpss puanım 80.laborantim.dsi eğer yaş şartını 35 koyuyorsa kpss yede yaş şartı koysunlar bizde boşuna sınava girip umitlenmeyelim.

Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

Allah aşkına artık torpil koymayın. Kim hak ediyorsa hakkı ile girsin. O malûm kisilerin inşAllah gözü doymuştur! Ama hakkımı helal etmiyorum o malûm kişilere..! Bir sürü insanın hakkına girdiniz! Bir daha dönmemek üzere 2023 İnşAllah gidiş biletiniz olacak!!!!!!!!!

Esin
Esin - 2 yıl Önce

Büro görevlisi için kpss 60 olsun lütfen

Mehmet Ali gümüsay
Mehmet Ali gümüsay - 2 yıl Önce

Yaş şartı kalksın artık yeter bu ne rezilliklik6

Mustafa Oruç
Mustafa Oruç - 2 yıl Önce

İş makinesi için operatör alımı olmayan mı?

Şaziye ülkütanır
Şaziye ülkütanır - 12 ay Önce

Yaşı 40 a kadar uzayında kızımda baş vursun çevre mühendisi 15 senedir özeĺde düşük maaşla çalışıyor duyarlı bir anne olarak kızıma iki yıldır internetten iş takip ediyorum saygilarımla