Diyanet İşleri Başkanlığı 50 KPSS ile veya KPSS siz Personel Alımı Sona Eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı sona eriyor. KPSS siz veya KPSS 50 puan ile personel alımı yapılacak. Kontenjan ve şartlar haberde.

Diyanet İşleri Başkanlığı 50 KPSS ile veya KPSS siz Personel Alımı Sona Eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuruları sona eriyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilan ile DİB bünyesine 12 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bldirmşti. Başvurular sona ermek üzere. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını nasıl yapacak? hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

12 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine fakrlı kadrolarda personel alacak. Buna göre KPSS Puanı ile 9 Mütercim tercüman alımı yapacak. KPSS siz ise, 1 Tashihçi, 1 Yazma Eser Uzmanı, 1 Yönetmen alımı yapılacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Diyanet personel alımında başvuru süreci 12 Eyllü 2022 tarihi ile başlamıştı ve en geç 26 Eyllü 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece online olarak “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN BURAYA TIKLA

Sınav Detayları Nedir?

Sınavlar, sözlü veya mesleki uygulamalı olarak Ankara'da yapılacaktır.

KPSS puan şartı aranan unvanlarda, başvuruların ilan edilen kontenjan sayısından fazla olması halinde KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sırada aynı puana sahip birden fazla aday olması halinde bu adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.

Sadece mesleki uygulamalı sınav yapılacak unvanlar için geçerli/onaylı başvurusu olan bütün adaylar sözlü sınava çağrılacaktır.

YORUM EKLE