Diyanet 20 KPSS siz Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı kamu personeli alımı başvuru süreci başladı. Adaylardan hangi nitelikler aranacak? Başvuru ekranı nedir?

Diyanet 20 KPSS siz Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Kamu Personeli alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere dini yüksek ihtisas ve eğitim merkezleribde boş bulunan Din Hizmetleri Sınıfındaki Eğitim Görevlisi kadrosunda Kamu Personeli alımı yapılacak.

Alım yapılacak birimler ise, Dini Yüksek İhtisas Merkezleri 10 kişi ve Eğitim Merkezleri birimine 10 kişi alınacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Diyanet personel alımı başvuru süreci başladı. 15 Eylül 2021 tarihi ile başlamış olan personel alımı başvuru süreci 27 Eylül 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını DİBBYS Programı üzerinden “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Diyanet adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu bağlamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak. Ayrıca;

- Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,

- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

- En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,

- İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 22:50
YORUM EKLE