Çevre Bakanlığı Mülakatsız 3 Bin 297 Personel Alımı Kılavuz Kontenjan ve Şartları?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 3297 Personel Alımı yapacak. İlanlar ÖSYM üzerinde gelmeye başladı. Kılavuz ve Kontenjanlar ne olacak?

Çevre Bakanlığı Mülakatsız 3 Bin 297 Personel Alımı Kılavuz Kontenjan ve Şartları?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel aımı yapacak. Çevre Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu kapsamda ilan bekleyen binlerce adaya müjde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan geldi.

Bilindiği gibi Ülkemizde kalkınma projesi adı altında Devlet yardımları ve TOKİ çalışmaları devam ederken Sosyal Konut projesi ile hizmetler devam ediyor. Bu yönde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine 3297 personel alımı yapacak. Açıklama Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda geldi.

3 Bin 297 Personel Alımı Yapılacak!

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada çeşitli Branşlarda 3 bin 297 personel alımı yapılacağını açıkladı. Yaptığı açıklamada Bakanlık ve ilgili bağlı kuruluşlarına istihdam sağlanacağı açıklandı. Bakan Kurum açıklamasında şöyle dedi;

2021 yılında Bakanlığımızın ve belediyelerimizin teknik şartnamelerinde yaptığımız değişiklikle genç istihdam seferberliğimizi başlattık. Geçtiğimiz süre zarfında, 25 bin gencimiz bu proje kapsamında göreve başladı. 2023 yılı hedefimizi 50 bine ve daha da üzerine yükseltmiş durumdayız. Tabi buradan bir müjdeyi de gençlerimize vermek istiyorum: Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına merkezi yerleştirme sistemi ile çeşitli branşlarda toplam 3 bin 297 personel istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, alım işlemlerimizi başlatıyoruz.

Hangi Kadrolarda Atama Yapılacak?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine alımı yapılacak kontenjanlar henüz açıklanmadı. Ancak yukarıdaki açıklamada da göreceğiniz gibi çeşitli pozisyonlarda alım yapılcağı bildirilmektedir. Buna göre alımlar;

  • Destek Personeli ( Temizlik personeli ),
  • Büro Personeli,
  • Avukat,
  • Şehir Plancısı,
  • Mühendis,
  • Tekniker,
  • Teknisyen,

gibi kadrolarda personel alımı beklenmektedir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı için adaylara herhangi bir Mülakat yapmayacak. Bakanın yukarıda da yapmış olduğu açıklamada da göreceğiniz gibi alımlar " Merkezi Yerleştirme Sistemi İle " yer almaktadır. Buna göre başvurular ÖSYM üzerinden yapılacak olup herhangi bir Mülakat yapılmaksızın personel alımı yapılacak.

Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Aranacak Mı?

Çevre Bakanlığı alımları için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 Yılı KPSS puanı geçerli olacaktır. Lise mezunu alım yapılırsa 2020 yılı KPSS puanları ele alınacaktır.

İLK KILAVUZ YAYIMLANDI! KPSS 2022/10 İle 88 Personel Alımı Yapılacak!

Bakanın açıklamasından sonra ÖSYM'den 11 Kasım 2022 tarihi ile gelmiş olan açıklama ile Çevre Bakanlığı KPSS 2022/10 kapsamında 88 Sözleşmeli Mühendis alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular 11 Kasım 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 17 kasım 2022 tarihine kadar yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/cevre-bakanligi-kpss-202210-ile-88-personel-muhendis-alimi-h43106.html

3297 Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman Başlıyor!

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak için 3297 personel alacağını bildirdi. İlgili açıklamada ise başvuruların başladığını bildirdi. Buna göre ilanın önümüzdeki hafta yayımlanmasını beklemekteyiz.

İLANDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

BAŞVURU BEKLEYEN ADAYLAR BURADA - İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2022, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeyma ATIŞ
Şeyma ATIŞ - 1 ay Önce

Lisans mezunuyum İşletme bölümü 1989 doğumlu olup şehit çocuğuyum 2022 KPSS Puanım 61

Hüseyin akyol
Hüseyin akyol - 1 ay Önce

Mardin Kızıltepe de oturuyorum 4 çocuk babasıyım askerliğimi bitirmişim meslek lisesi mezunuyum eğer sizde uygun görüyorsanız siz değerli devlet büyüklerimiz çalışmak büyük şeref duyarım 3 kiz 1 oğlan 2 kızım okula gidiyor işe çok ihtiyacım var irtibat 05050190533 47yakup21@gmail.com

HARPUTİ
HARPUTİ - 4 hafta Önce

Bütün isarayanlara duaciyiz,Allah bir rizk kapısı açsın , yalvarıyorum.

İstihdamİstiyoruz
İstihdamİstiyoruz - 3 hafta Önce

Büro personelleğine Allah aşkına bölüm şartı koymayın 1 kere de ya işsiziz.Yaş geçiyor.Herhangi bir ön lisans yazsanıza.Bu nedir ya bazı bölümleri yazıp işsiz diğer adayları yok saymayın lütfen.İçişleri bak. bölüm şartı koymuyor büro personeli için siz de koymasanız yazık değil mi yüksek puanlar yanıyo yok yere.Büeo personelliği birçok üni mezununun yapabilecegi meslek değil mi? İşsizlik nedir bilir misiniz? Siz yetkililer bizlere yardımcı olun lütfen.İstihdamdan yararlanmak bizim de hakkımız değil mi? Bizi de ailemiz zor şartlarda okuttu.

gökhan k
gökhan k - 4 hafta Önce

alimlar nezaman yapilcak hangi tarihte olcak

Büşra hilal Sarıkaya
Büşra hilal Sarıkaya - 4 hafta Önce

Ben üniversite mezunuyum 2yillikis ariyorum1996 dugum tarihi inşAllah olur bu is

Hüseyin Erçin
Hüseyin Erçin - 4 hafta Önce

Çevre mühendisliği bölümünden mezun

Hüseyin Erçin
Hüseyin Erçin - 4 hafta Önce

İstanbul üniversitesi çevre mühendisliği bölümünden mezun