Çevre Bakanlığı 8.400 TL Maaş İle 69 Temizlik Görevlisi Alımı Sona Eriyor!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvurusu sona eriyor. 30 Şehirde temizlik personeli alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Çevre Bakanlığı 8.400 TL Maaş İle 69 Temizlik Görevlisi Alımı Sona Eriyor!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı için geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 69 kişilik kadro ile Temizlik Görevlisi alımı yapılacağını bildirmişti. Söz konıusu ilan için başvurularda artık sona geldik.

Söz konusu ilan ile Bakanlık bünyesine 30 farklı şehirde personel alımı gerçekleştirilecek. Peki alım yapılacak şehirler hangileridir? Nasıl başvuru yapılır? Başvuru sonuçları ne zaman?

69 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yayımladığı ilana göre 30 farklı şehirde olmak üzere temizlik görevlisi alacak. Alımlar bakanlığın merkez ve taşra teşkilatına yapılcak. Bu kapsamda alım yapılacak şehirler;

 Adıyaman 1 Kişi, Ağrı 1 Kişi, Aksaray 1 Kişi, Bakanlık Merkez teşkilatı 20 Kişi,Ankara 5 Kişi, Balıkesir 1 Kişi, Bayburt 2 Kişi, Bingöl 1 Kişi, Burdur 1 Kişi, Bursa 1 Kişi, Çorum 1 Kişi, Erzurum 1 Kişi, Gaziantep 2 Kişi, Giresun 2 Kişi, Iğdır 1 Kişi, İstanbul 6 Kişi, İzmir 4 Kişi, Kahramanmaraş 1 Kişi, Kars 2 Kişi, Konya 1 Kişi,  Kütahya 1 Kişi,  Malatya 1 Kişi,  Mersin 1 Kişi,  Muğla 2 Kişi,  Muş 1Kişi,  Niğde 1 Kişi, Osmaniye 1 Kişi, Sakarya 1 Kişi, Samsun 3 Kişi, Şanlıurfa 1 Kişi, Zonguldak 1  Kişi

Başvurular Sona Eriyor!

Baklanlık Temizlik Görevlisi alımı başvuruları için süreç 26 Ekim 2022 tarihinde başlamış olup artık sona ermektedir. Adaylar başvurularını en geç 5 Kasım 2022 tarihi itibari ile sonlandırmaları gereklidir. Başvurular sadece Elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvurular Nasıl Yapılacak?

1. ADIM: Öncelikle yukarıdaki bağlantıya tıklayınız. Açılan ekrana e-Devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir.

2. ADIM: Açılan ekran " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Sonrasında ise aşağıda görseldeki kısımdan Başvur seçeneğine tıklayabilirsiniz.

3. ADIM: Açılan ekran ilanı tekrardan inceledikten sonra en alt kısımda bulunan "  Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum. "  seçeneğini tıklayabilirsiniz. Sonrasında ise ilerleyen adımları takip edebilirsiniz.

Mülakat Yapılmayacak!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için adaylardan herhangi bir mülakat yapılmayacaktır. KPSS Puanı ile başvuru yapıldığından puanlar ele alınarak yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacaktır.

Başvuru sonuçları ise izleyen günlerde açıklanacak.

8400 TL Maaş Verilecek!

2022 yılı gelmesi ile birlikte Kamu ve özel sektörde bir çok mesleğe zam yapıldı. Bunlar içerisinde Kamuda hizmet vermekte olan Temizlik görevlileride oldu. Buna göre Temmuz zammı ile birlikte kamuda görev yapan temizlik görevlileri 8.400 TL maaş almaktadırlar.

BAŞVURU ŞARTLARI BURADA

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Coskun coskun
Coskun coskun - 12 ay Önce

Temizlik personeli için lise mezunu ne alaka, arkadaş neden böle bir saçmalık şartlar koşuluyor biz bu ülkenin vatandaşı degilmiyiz yokluktan okuyamadiysak bizim ne günahımız var...

Yusuf
Yusuf - 12 ay Önce

Temizlik görevlisi için lise mezunu istiyorlar Biz ilkokul mezunları ne yapalım boş işler

Neslihan
Neslihan - 12 ay Önce

2020 kpss puanıyla aloniyo ben başvuru yaptım inşAllah çıkar artik yorulduk sıkıntı çekmekten şehir degistirmeye bile raziyim

Nevzat
Nevzat - 12 ay Önce

Her yerde alım var ama Batman'da yok sanki batman Afrika'da

Erdal boyluğ
Erdal boyluğ - 12 ay Önce

Bir yıldır işsizim işe çok ihtiyacım var evim kira iki çocuk okutuyorum yetmiyor işsizlik maaşı alıyorum yetmiyor devletimden yardım istiyorum iş istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ederim

Ezgi uzun
Ezgi uzun - 12 ay Önce

Alımlar ne zaman olacak

Şükrü alkan
Şükrü alkan - 12 ay Önce

Eeee nereye başvuru yapılacak peki

Yavuz  keleş
Yavuz keleş - 12 ay Önce

Temizlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum sertifika var