Adalet Bakanlığı 406 Kamu Personeli Alımı Beklenen Duyuru Geldi!

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli alımı hakkında duyuru geldi. Ertelenmiş ilan hakkında son dakika olarak sınav tarihleri yayımlandı.

Adalet Bakanlığı 406 Kamu Personeli Alımı Beklenen Duyuru Geldi!

Adalet Bakanlığı Personel Alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek amacı ile 406 kişilik kadro ile Kamu Personeli alımı yapacağını bildirmişti. Alımlar 3 farklı alanda olmak üzere gerçekleştirilecek olup bu yönde Sınav yapılacak. Ertelenmiş sınavlar hakkında son dakika olarak yeni tarihler belli oldu.

406 Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

Bakanlık 2022 yılı sonlarında yayımladığı memur alımı ilanına göre farklı şehirlerde 406 memur alımı yapacak. Bu kapsamda,

  • 132 Psikolog,
  • 52 Pedagog,
  • 222 Sosyal Çalışmacı,

alımı yapılacak. 

406 Kamu Personeli Alımı Sınav Tarihleri Belli Oldu!

Daha önce Deprem sebebi ile ertelenmiş olan Kamu Personeli Alımı sınavı için Bakanlık resmi İntwrnet adresi üzerinde yayımladığı duyuru ile Sınav tarihlerini paylaştı. Bu kapsamda sözlü sınavlar 6 - 31 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Bakanlıktan Gelen Duyuru:

06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen aynı zamanda Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya Hatay, Osmaniye, Kilis illeri başta olmak üzere çevre illerde de yoğun şekilde hissedilen deprem nedeniyle ertelenen psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı alımı sözlü sınavları 06 Mart 2023 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında, Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Personel Genel Müdürlüğü Zemin Kat Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Sınav günü adayların kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Yeniden belirlenen sözlü sınav tarihlerinizi aşağıdaki sonuç sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.
İlgililere duyurulur.

SORGULAMA EKRANI: https://pgm.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/406-kadrolu-psikolog-pedagog-sosyal-calismaci-alimlarinda-yeniden-belirlenen-sozlu-sinav-t23022023031051

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ş.k
Ş.k - 3 hafta Önce

Başvuru nereden yapılıyor

Ersan tüfekçi oğlu
Ersan tüfekçi oğlu - 2 hafta Önce

Edirne

Ersan tüfekçi oğlu
Ersan tüfekçi oğlu - 2 hafta Önce

Eski hükümlü temizlik işçileri mülakat sonuçları