2019 Adalet Bakanlığı ve CTE İKM, Katip, Mübaşir, Şoför Alımları

Adalet Bakanlığı, her yıl çok sayıda ikm, katip, mübaşir ve şoför alım ilanını yayımlıyor, CTE bünyesine de memur ve personel alımları yapılıyordu. 2019 yılında bu alımlar ne zaman yapılacak, şartlar ne olacak? Detayları haberimizde…

2019 Adalet Bakanlığı ve CTE İKM, Katip, Mübaşir, Şoför Alımları

Önceki yıllarda yapılan alımlara bakıldığında, Adalet Bakanlığı’ nın en çok ilgi gören kadrolarının katip, mübaşir, infaz koruma memuru (ikm), hizmetli gibi kadrolarının olduğu görülüyor, düz memurluk kadrosu için ise yoğun bir başvurunun yapıldığı görülüyordu. Bu kadrolara her yıl çok sayıda alım söz konusuydu ve 2017, 2018 yıllarında alımlar yapılıyordu.

HER YIL ALIM YAPILACAK PERSONEL SAYISI İLAN EDİLİYORDU

Kamuya yapılacak memur personel alımları için her yıl duyuru gerçekleştiriliyor, bu duyurularda alım yapılacak personel sayısına, hangi kadrolara alımların olacağına yönelik kamuoyuna bilgilendirme sağlanıyordu. 2019 yılında bu şekilde bir açıklama yapılmadı ve memur alım süreçleri muallakta kaldı. Bu alımlara dair bilgilendirmelerin yapılmaması adayların bekleyişlerinde umutsuzluğa neden oldu. Her yıl KPSS katılan, ders çalışan, uygulama ve sözlü sınavlara çalışan memur adayları olumsuz bir sürecin içerisinde kendilerini buldular. Bu yıl için memur alımları konusunda oldukça kısır bir gündemi yaşamak durumunda kaldılar. Buradan hareketle 2019 yılı için belirsiz bir sürecin yaşandığını söylemek mümkün.

2019 YILI ADALET VE CTE PERSONEL ALIMLARI

Bu yıl içerisinde, her yıl olduğu gibi Adalet Bakanlığı ve CTE kadrolarına katip, mübaşir, şoför, hizmetli, memur, infaz koruma memuru kadrolarından alımların yapılacağı yönünde genel kanı mevcut. Adaylar ve kamu gündemini takip eden kişiler ilanların yayımlanacağını düşünüyorlar. İlanın yayımlanma tarihi olarak ise bizim de dile getirdiğimiz yaz ayları işaret ediliyor. Muhtemel yaz aylarında Mayıs – Haziran tarihlerinde ilanlarla alakalı duyurulara ulaşılacağı ümit ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
ikm adayi
ikm adayi - 3 yıl Önce

Kpss 50 ve 60 uzeri olsun.onlisans her yil.yapilmiyor.hak verin.Allah askina.zaten mulakat puani belirleyici.o zmnn butun lise onlisans( lisans)kpss gibi her yil yapilsin.

berkay
berkay @ikm adayi - 3 yıl Önce

60 olsa da bişey değişmez inanın 72 den asagı kapatmaz.İcisleri alımında öyle olmustu 60 ve üzeri dedi 76 ile kapattı.

ismail
ismail - 3 yıl Önce

kpss puanı düşürülsün standart sapmadan ötürü puanımız düştü bu da bizi infaz koruma memuru alımlarında başvurmamıza engel oluyor lütfen yeni alımlarda kpss puanını esnetin

35
35 - 3 yıl Önce

yıllarca o sınav derken bu sınav derken şimdi de 35 yaş sınırı bizleri mahvetti.

emre
emre - 3 yıl Önce

evet bu sene puanlar cok duşuk geldı fazla ne t yapmamıza ragmen oyuzden 60ve uzerı olsun

ersin
ersin - 3 yıl Önce

nezaman ve tarihi açıklayın

Çağlar
Çağlar - 3 yıl Önce

Şöförler için KPSS şartı aranıyor mu acaba ?

hilal
hilal - 3 yıl Önce

ya iyi de yaş sınırı genişletilirse biz gençlere tanınan iş imkanları azalacak. Bırakın da her şey yaşında olsun. bu sefer atamalar işsiz sayıları daha da artacak genç istihdam gücüne ihtiyaç var. kpss her sene yapılsa iyi olur bence de ama bu sefer de alımlar azaltılacak. aldığımız puanın çok bir önemi kalmayacak.

Hatice
Hatice - 3 yıl Önce

Kpss neden dusecekmismis