Muratlı Cumhuriyet Başsavcılığı İlkokul Mezunu 10 Tercüman Bilirkişi Alacak

Tekirda-Muratlı Cumhuriyet Başsavcılığına İlkokul mezunu yeminli tercümanlar alınacaktır. Alınacak 10 personelin kadro dağılımı haberimizdedir.

Muratlı Cumhuriyet Başsavcılığı İlkokul Mezunu 10 Tercüman Bilirkişi Alacak

Muratlı Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde ihtiyaç duyulan uzmanlık alanlarında 2020 yılı için bilirkişi alımı yapılacak olup buna ilişkin listede tercümanlık alanları, başvuru kabul şartları ve başvuru esnasında teslim edilmesi gereken evraklar ilanda yer almaktadır.

Kadrolar ve Başvuru Şartları

İlgili tercüman bilirkişi alımında alımın yapılacağı alanlar ve bilirkişi uzmanlık alanları şu şekilde açıklanmıştır.

Buna göre adayların sağlaması gereken şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olması,En az ilkokul mezunu olması,Başvuru tarihinde onsekiz yaşını tamamlamış olması,Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olması,Komisyonun bağlı bulunduğu il çevresinde oturması veya mesleki faaliyeti icra etmesi,başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli

Bilirkişi listesine kaydolmak isteyenlerin başvuru formu ve istenilen diğer evraklar ile birlikte 31 Ekim 2019 tarihine kadar komisyona şahsen veya buraya gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru yapılmakta olup UYAP üzerinden taratılmak suretiyle ilgili komisyona gönderilir.İlan edilen listede adı bulunanların ve itirazı kabul görülerek listeye dahil olma hakkını kazananların 09 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 10:00 'da yemin etmek üzere Tekirdağ Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İlana ulaşmak ve istenen belgeleri görmek için //www.tekirdag.adalet.gov.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE