KYK 2019 Yılı Memur Alımları Ne Zaman Olacak! Adayların Bekleyişi Sürüyor

KYK Memur alımı için adayların bekleyişi devam ediyor. KYK 2019 yılı için ilanı ne zaman yayımlayarak? 2018 son alımlar ne zaman yapılmıştı? İşte detaylar.

KYK 2019 Yılı Memur Alımları Ne Zaman Olacak! Adayların Bekleyişi Sürüyor

2019 yılı itibari ile kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştireceği alımlardan biri de Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafında gerçekleştirilecek olan kamu personeli alımı ilanına yöneliktir. Kurum tarafından yapılacak olan farklı pozisyonlara ilişkin alımda ise ilan için adayların bekleyişleri sürüyor. KYK tarafından en az 1000 ile 1200 arasında bir alım yapılması beklenirken, 2019’un üçüncü çeyreğinde ilan halen açıklanmadı.

En Az 1000 Alım Yapılması Bekleniyor

Farklı kadrolarda istihdam edilecek olan adaylar arasında büro personelinden şoföre, psikolog alımından diyetisyene birçok farklı kadroda alım gerçekleştirmesi beklenen kurum geçtiğimiz sene mayıs ayında ilanı açıklamış ve birçok aday ilana başvuru yapmıştı. 18 Mart 2018 tarihi ile de sonuçlanan alım sonrası ise adaylar istihdam edilmişti.

2019 yılında yapılması beklenen alımlara ilişkin açıklama ise yine kurum tarafından yapılmış olup üstünden 2 aydan fazla bir süre geçmiş bulunuyor. Temmuz ayının ortasına girdiğimiz şu günlerde ise KYK tarafından 2019 yılı içerisinde yapılması beklenen alıma yönelik ilan henüz açıklanmadı.

Özellikle üzerinden bu kadar süre geçmesinden sonra adaylar da kuruma yönelik tepkilerini ortaya koyuyor. Sosyal medya hesapları dahil olmak üzere sitemiz üzerinden de seslerini duyurmaya çalışan adaylar, KYK tarından bir açıklama ya da ilanın bir an önce gerçekleşmesini talep ediyor. Kurumun adayların bu çağrısına vereceği cevap ise ilerleyen tarihlerde belli olacak.,

KYK MEMUR ALIMINI BEKLEYEN ADAYLAR BU SAYFADA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 08:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice yavuz
hatice yavuz - 12 ay Önce

bir an önce başlamasını bekliyoruz.

İşsiz
İşsiz - 11 ay Önce

Başlasın artık hiçbir yerde iş yok sizi bekliyoruz.

İsmet
İsmet - 11 ay Önce

Neden hala bir ses yok

Ali
Ali - 11 ay Önce

Nolur sesimi olun şu ilan yayınlansın artık!

Aysel
Aysel - 11 ay Önce

İlan çıksın artık

Mert
Mert - 11 ay Önce

Lütfen gündeme getirin de yayınlasınlar

Yasin
Yasin - 11 ay Önce

Yılın 3. Çeyreği oldu hala ses yok bravo

Zehra
Zehra - 11 ay Önce

Ne zaman ne zamaan