EKPSS Kadrosu Kapsamında 9 Bin Memur Alınması Bekleniyor

EKPSS Kadrosu Kapsamında 9 Bin Memur Alınacak.Başvuru koşullarının neler olduğunu ve hangi alanlarda alım olduğunu sitemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

EKPSS Kadrosu Kapsamında 9 Bin Memur Alınması Bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan engelli memur kadroları için devletin farklı kurumlarına toplamda 9 bin 379 engelli memur ataması yapılacağı duyuruldu. Kılavuz ve alım ilanın henüz açıklanmadığı alımlarda gözler açıklanacak olan tarihe çevrilmiş durumda. %3 oranında engeli bulunan adayların başvurabileceği kamu kurumları ve açık kadrolar ise şu şekilde yer almaktadır:

  • Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 6.167 kişi,
  • Diyanet İşleri Başkanlığında istihdam edilmek üzere toplamda 1.606 kişi,
  • Adalet Bakanlığı’na yapılacak olan alımlarda 506 kişi,
  • Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 204,
  • Son olarak ise Dışişleri Bakanlığı’nda istihdam edilmek üzere 73 kişilik kadro bulunmaktadır.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında ilan edilen istatistiklerde toplamda 9 bin 379 kişilik engelli kadrosu bulunduğu bu boş kontenjanlara alımların ise 2019 yılı içerisinde gerçekleştirileceği ifade edilmişti. Haziran ayı itibari ile 2019 yılının üçüncü çeyreğine girilirken bu boş kontenjanlar için herhangi bir kılavuz ve kadro ilanı ise henüz yayınlanmadı.

Birçok engelli adayın merakla beklediği engelli memur kadrosu için en kısa zamanda ilanın yayınlanası bekleniyor. Açıklanan kadrolar kapsamında en çok açık kadronunMilli Eğitim Bakanlığı’nda olduğu görülmekle birlikte en az alım yapacak olan kurum olarak ise Dışişleri Bakanlığı görülmektedir. Henüz bir açıklama yapılmayan boş kadrolar kapsamında 2019’un en geç sonuna doğru ilanların yayınlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 23:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEMDUH
MEMDUH - 2 yıl Önce

2019/1 ekpss tercih klavuzu ne zaman başlayacak artık bıktık bir an açıklansin nolur 8 aydir bekliyoruz artık bizim de yüzümüz gülsün

Salih
Salih - 2 yıl Önce

150 engelliyimissizim

zeynep
zeynep - 2 yıl Önce

neden sağlık bakanlığı yok

onur ekin
onur ekin - 2 yıl Önce

Kültür Bakanlığı neden almıyor ben restorasyon lisans mezunuyum hiç alım yapılmamış bu bölümden alım bekliyoruz.

Mustafa Çağrı Korkmaz
Mustafa Çağrı Korkmaz - 2 yıl Önce

İnşAllah 2019/1 EKPSS atamaları bir an önce yapılır ve kadro sayısı 10.000 olur...7-8 aydır bekliyoruz...Yeter artık!!! Bıçak kemiğe dayandı...Bu engelli gençlerin sesi duyulsun...