2828 Kanunu ile 1561 Memur Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2828 kanunu çerçevesinde ortaöğretim,önlisans ve lisans alanında personel alımı yapılacaktır.Detaylar haberdedir.

2828 Kanunu ile 1561 Memur Alımı Yapılıyor

Son dakika açıklaması ile gündeme gelen 2828 ile personel alımı birçok vatandaşı heyecanlandırdı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi internet sitesinde duyurulan son dakika açıklamasında 2828 sayı kanun gereğince eğitim mezuniyetine göre 1561 memur alacağını belirtti. Sosyal Hizmetler bünyesinde gerçekleştirilecek memur alımı devlet kamu kurum ya da kuruluşlarına yapılacaktır. Devlet Personel Başkanlığı 2828 kanun ile yapacağı personel alımı için ilköğretim düzeyi, ilkokul ya da ortaokul eğitimi olan vatandaşlardan 543 personel, Ortaöğretim (lise) eğitimi olan vatandaşlardan 832 personel, ön lisans eğitimi olan vatandaşlardan 91 ve lisans eğitimi olan vatandaşlarda 95 personel gerçekleştirilecektir. Sosyal Hizmetler 2828 kanun dahilinde iş ilanına başvuran vatandaşalar yalnızca bir kez başvuru yapabilecektir. Başvuru yaparken bunu göz önünde bulundurarak çalışmak istenilen kurumu tercih etmelilerdir.

 Milli Savunma Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü  Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü en az ilkokul mezunu personel adayları arasında kadroya göre Devlet Memuru ya da Kamu Personeli alımı gerçekleştiriyor. Farklı farkı illerde gerçekleşecek olan alımlar illerin taşra teşkilatlarında yapılacak. Emniyet Genel Müdürlüğü, Samsun, Rize, Uşak, Manisa, Kilis, Bartın, Kahramanmaraş, Antalya, Artvin ve Hakkari hizmet alımı gerçekleştirecek. Milli Savunma Bakanlığı ise Ankara Merkez birimleri için ve ön lisans eğitimi olanlar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için memur, Hava Kuvvetleri Komutanlığı için hizmetli ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ankara Merkez teşkilatı için memur ve teknisyen alımı yapacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ece
Ece - 10 ay Önce

Başvuru ne zaman

Taha
Taha - 10 ay Önce

Başvurular nereden yapılıyor?