Danıştay Başkanlığı Güncel Personel Alımına Başlıyor

Danıştay Başkanlığı 2022 yılı Ocak ayı içinde KPSS ile personel alacağını duyurdu.Alımlarla ilgili başvuru koşulları ve haberin detaylarını sitemizde bulabilirsiniz:

Danıştay Başkanlığı Güncel Personel Alımına Başlıyor

2022 yılı güncel kadrolu personel alımı ilanı, Danıştay Başkanlığı tarafından ilan edildi. 2022 yılı Ocak ayında gerçekleştirilecek olan kadrolu personel alımında, 567 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na uygun olarak çalışan istihdam edilecek. Ayrıca kadrolu personel alımı başvurularına katılacak olan adayların, temel başvuru şartları ile özel şartları karşılamaları bekleniyor. Danıştay Başkanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan kadrolu personellerin, başvuru şartları arasındaki KPSS puanı gerekliliğini de karşılamaları gerekmekte. KPSS sınavının ilgili puan türüne göre başvuru sürecine katılabilen personel adayları, başvuru sonrasında gerçekleştirilecek olan sözlü sınav başarısına göre istihdam edilecek. İstihdam edilen kadrolu personellerin çalışma grubu ise 11. dereceli, 5 sayılı hizmet kadrosu olarak duyuruldu. Peki, Danıştay Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan personel alımına kimler katılabilecek? İşte başvuru sürecinin son tarihi ve katılım şartları.

Danıştay Başkanlığı 2022 Kadrolu Personel Alımı Başvuru Gereksinimleri

Danıştay Başkanlığı tarafından 2022 yılının Ocak ayında tamamlanacak olan personel alımı, KPSS puan türlerine göre düzenlenecek. KPSS B grubunun geçerli olduğu başvuru sürecinde, KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 türleri geçerli olacak. Adayların KPSS sınavının ilgili türlerinden, en geç 2020 yılında gerçekleştirilen sınav baz alınarak başarılı olmaları beklenmekte. KPSS sınavının ilgili puan türünden başarı yeterliliği taşıyan adayların, kurum bünyesinde gerçekleştirilecek olan sözlü sınavdan da başarı göstermeleri gerekecek. Başvuru tarihinin başlangıcı 10.01.2022 olarak belirtilirken, son başvuru tarihi ise 20.01.2022 Perşembe günü olarak duyuruldu. Adayların belirtilen başvuru tarihleri arasında belgelerini tamamlayarak Danıştay Başkanlığı, Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti web sitesinden müracaatlarını gerçekleştirmeleri mümkün olacak.

Danıştay Başkanlığı 2022 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

Danıştay Başkanlığı’nın ilgili kadrosunda çalışmak üzere istihdam edilecek personel adaylarının, Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları taşıması beklenmekte. Ayrıca ilk defa devlet memurluğunda görevlendirilecek olan personel adaylarının, sınav sürecinin bitişine dek 35 yaşından büyük olmaması gerekiyor. Doğum tarihine göre KPSS sınav tarihi geçerliliğini öğrenebilen personel adaylarının, kadro grubuna uygun puan türlerinden en az 60 puan başarı göstermeleri ve belgelerine puan sonucunu eklemeleri gerekecek. Personel adaylarının, kurum tarafından yürütülen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sürecinden de olumlu bir sonuç almaları istenmekte.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2022, 23:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
S.murat çiplak
S.murat çiplak - 2 yıl Önce

[email protected]

Saliha yardımcı
Saliha yardımcı - 2 yıl Önce

Saglık personel