5 Ağustos İŞKUR Kamu Personeli Alımı İlanları: DT, SGK, MSB, MEB ve Üniversite

Ağustos ayının ilk haftasının ilanları yayımlandı.61 Kişilik boşluk ile farklı kamu kurumları tarafından memur, personel ve işçi alımı yapılacak. İşte şartlar.

5 Ağustos İŞKUR Kamu Personeli Alımı İlanları: DT, SGK, MSB, MEB ve Üniversite

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan 05 Ağustos 2019 tarihli ilanlara göre kamuya 61 kişilik boş kadro ile farklı kamu kurumları ve kurumuşları tarafından kamu personeli alımı yapılacak. Peki Hangi kamu kurumu kaç personel alıyor? Başvuru şartları nedir? Nasıl Başvuru yapılır? işte tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

05 AĞUSTOS 2019 KAMU İLANLARI:

İŞKUR tarafından yayımlanan ilanlara göre 61 kişilik boşluk ile personel alımı yapılıyor. 4 Farklı kamu kurumu tarafından alım yapılacak olup kurum ve pozisyon dağılımı şöyledir.

Milli Eğitim Bakanlığı: MEB e bağlı olan Öğretmenevi müdürlükleri alım yapıyor. Bu kapsamda, Kalecik Öğretmenevi ve Aso Müdürlüğü 1 Aşçı Yardımcısı, 2 Mutfak Görevlisi, 4 Şoför - Yük Taşıma alacak. Niğde İl Milii Eğitim Müdürlüğü ise 3 Engelli Beden işçisi alımı yapacak. Öğretmenevi Müdürlüğü ise 1 Gıda Mühendisi alacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Dairesi: 1 Aşçı alımı yapılacak.

Erdek Belediyesi: 1 Temizlik işçisi  (el ile - cadde, sokak, park vb.)  

MSB Akaryakıt İkmal ve Nato: 1 Motorlu Araçlar Teknolojisi/Otomotiv Teknolojisi Teknisyeni 

Sosyal Güvenlik Kurumu: SGK farklı pozisyomlarda personel alacak. İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 3 Aşçı, 2 Engelli aşçı, 3 Aşçı Yardımcısı, 2 Elektrik Teknisyeni, 11 Engelli temizlik Görevlisi ve 2 Engelli Aşçı Yardımcısı alımı yapılacak.

Akdeniz Üniversitesi : Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Merkez Yemekhane Müdürlüğüne 1 Diyetisyen ( Beslenme Uzmanı ), 11 Bulaşıkçı ( Stevard ) ve 12 Aşı alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.
 • İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
 • Engelli ve Eski hükümlü adaylar için durumunu gösterir rapora sahip olmak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ:

İlgili ilanlar Türkiye İş Kurumu üzerinde 05 Ağustos 2019 tarihi itibari ile yayımlanmasının ardından adaylar başvurularına başladılar ve en geç 5 gün içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmetedir. Bu bağlanda adaylar başvurularını en geç 09 Ağustos 2019 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. 

Adaylar söz konusu ilanlara https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek İşyeri Türü kısmını "Kamu" seçip ara butonuna basınca ilgili ilanlara ulaşabilecekler. 

YORUM EKLE