OGM ve Göç İdaresi 2338 İşçi Alımı Yaş Şartı 35 veya 40 Olacak mı?

İŞKUR üzerinde yayımlanan iki bakanlık için işçi alımında yaş şartı esnetilmesi talep ediliyor. Yaş Şart değişecek mi? Kimler başvuru yapabiliyor?

OGM ve Göç İdaresi 2338 İşçi Alımı Yaş Şartı 35 veya 40 Olacak mı?

Hafta başı itibari ile Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olan İki Bakanlık İşçi alımı ilanı için adaylar başvurularına başladı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılı kapsamında bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere 2338 işçi alımı yapacaklarını bildirdiler. Ancak adayları üzen bir gelişme ile Yaş şartının adayları memnun etmemesi ile yeni düzenleme bekleniyor.

İKİ BAKANLIK 2338 İŞÇİ ALACAK!

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 14 Haziran 2021 tarihi ile yeni işçi alımı ilanları yayımlandı. Adaylar tarafından uzun süredir beklenen ilanlar ile kamuya 2338 kamu işçisi alınacak.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi genel Müdürlüğü 255 Temizlik Personeli alımı yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Oman Genel Müdürlüğü 2083 kişilik kadro ile Daimi işçi olarak, Diğer Fidanlık İşçileri Ve Bahçıvanlar 132 kişi, Orman İşçisi 1792 Kişi, Aşçı 77 kişi, İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı 77 kişi, Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi) 2 Kişi alınacak. Geçici olarak ise, Buldozer (Dozer) Operatörü 1 Kişi, Greyder Operatörü 1 Kişi, Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü 1 Kişi alınacak.

YAŞ ŞARTI ESNETİLECEK Mİ?

Bildiğiniz üzere söz konuus olan iki ilan için adaylardan yaş şartı aranıyor. Adaylar kamuya işçi alımı kapsamında yaş şartının 35 veya hatta 40 olmasını beklerken söz konusu OGM ve Göç İdaresi İşçi alımları için 30 yaş şartı aranıyor. Adaylar bu duruma oldukça fazla tepki göstermekte ve ilanın süresi bitmeden yaş şartının esnetilmesini bekliyor.

Söz konusu ilanlara başvurular hafta sonu ile sona erecek. 14 Haziran 2021 tarihi ile başlayan başvurular 18 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe adaylar adaylara müjde bekleniyor.

İŞİN OLSA EKİBİ OLARAK İKİ BAKANLIKTAN TALEBİMİZ YAŞ ŞARTININ KAMUYA ALIMLARDA OLDUĞU GİBİ 35 OLMASIDIR!

Gelişmelerden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indiriniz.

İOS Uygulama İçin BURAYA

Android Uygulama için BURAYA

Yaş şartının esnetilmesi hakkında bize destek olmak için YORUM YAPINIZ.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Söz konusu 2338 işçi alımı için adaylardan ortak olarak, En az İlköğretim mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, T.C. vatandaşı olmak, Sağlık açısından görevini yerine getirmesine herhangi bir engeli olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ve alım yapılacak ild ikamet ediyor olmak şartları aranacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semra TÜRKMEN
Semra TÜRKMEN - 1 yıl Önce

Kamu personeli olarak çalışma sahalarında zaten bildiğim kadarı ile 35 yaş sınırlaması getirilmişti. Fakat görüyorum ki bu sınırlamaya mutabık kalınmıyor. Gerçekten işe ihtiyacı olan insanlar bu kapsamda iş bulamıyor maalesef. ya 35 yaş sınırlamasına mutabık kalın yada 35 yaş sınırlamasını kaldırın her iş veren sınırlamasını kendi belirlesin.

Cevat duman
Cevat duman - 1 yıl Önce

Kesinlikle alimlarin 35 yaşa kadar esnetilmesini talep ediyoruz.yetkililerden.

Mahmut 47
Mahmut 47 - 1 yıl Önce

Yaş şartı en az 45 olması lazım ne 35 ne de 40 en ortalama yaş şartı 45.olmasi dhaha güzeldir saygilarimla

Hatice incekan aydin
Hatice incekan aydin - 1 yıl Önce

Devlet olarak yaş şarti koyarsa özel sektor hayle hayle kali emekli olmak icin 60 yaş gencse calşma şartinda ayni inkan olsun madem

Hayat
Hayat - 1 yıl Önce

Emeklilik yaşının 60 olduğu bir ülkede 30, 35 yaş sınırının olması çok komik degilmi sizcede

Tuğba Ceyhan
Tuğba Ceyhan - 1 yıl Önce

35 yaş olsun tüm şikayetlere varım haksızlık her yerde torpil heryerde hakkımı helal etmiyorum bende Üniversite mezunuyum

Sümeyye Ünlüsoy
Sümeyye Ünlüsoy - 1 yıl Önce

Yaş şartının 35 yaşına kadar çekilmesini istiyoruz

Neriman
Neriman - 1 yıl Önce

Yaş sınırının 35 e esnetilmesini istiyoruz bu kadar iş siz insan var başvuramiyoruz bugün son gün ne yapacak bu insanlar

tevfik
tevfik @Neriman - 1 yıl Önce

çaresiz bekliyoruz 35 olmasını ne yapıcaz neriman