MSB KPSS siz Kamu İşçi Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı İşçi alımı hakkında duyuru yayımlandı. KPSS siz İşçi alımı için sınava girecek adaylar belli oldu.

MSB KPSS siz Kamu İşçi Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı!

Engelli ve Terörle Mücadelede Yaralanmış İşçi Alımları: Belge Kontrolü ve Sınav Süreci

İş Kanunu'nun 4857 sayılı 30. maddesi kapsamında, Engelli ve Terörle Mücadele Sırasında Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar için özel bir istihdam fırsatı doğdu. Millî Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere yapılan duyuru, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nun resmi internet sitesinde yayımlanarak adaylardan başvurular alındı.

Bu özel istihdam süreci, belge kontrolü ve sözlü sınav aşamalarını içeriyor. 23-24 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen belge kontrolleri sonucunda, başvuru şartlarını sağlayan adaylar sınav sürecine katılmaya hak kazandı. Belge kontrolü esnasında başvuru şartlarını karşılamayan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylar arasından boşalan kontenjanlar, yedek listede yer alan adaylar arasından belirlendi.

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınavlara tabi tutulacaklar. Asil listede yer alan ve başvuru şartlarını sağlayan adaylar, başvuru sonuçlarına göre belirlenecek kontenjanlara atanacaklar. Yedek listede yer alan adaylar ise belge kontrolü sonucunda boşalan kontenjanlara atanmak üzere sınav sürecine dahil edilecekler.

Bu duyuru, adaylara sınav çağrısı niteliğinde olup, başka bir tebligat yapılmayacaktır. Adaylar, belge kontrol sonuçları için buraya tıklayarak bilgi alabilirler. Öte yandan, karşılaşılabilecek sorunlarla ilgili detaylı bilgilere yine aynı web adresinden ulaşabilirler. Engelli ve Terörle Mücadelede Yaralanmış İşçi Alımları, özel istihdam fırsatlarıyla çalışma hayatına katılmak isteyen adaylar için önemli bir kapı aralamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2023, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa Altıntop
İsa Altıntop - 3 hafta Önce

Abi ben 6 yıldır içerdeyim şimdi denetime çıktım 4 yıl denetim göreceğim bu süre içerisinde eski hükümlü sayilirmi yım başvuru yapabilirmiyim