KEGM İŞKUR İle 8 Daimi Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Kamu İŞKUR İlanları yayımlandı. Farklı Kadrolarda 8 personel alımı yapılacaktır. Alımlar Deniz Trafik Operatörü alımı gerçekleştirecek. İki şehir dağılımı haberde.

KEGM İŞKUR İle 8 Daimi Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR ile yeni personel alımı ilanı yayımladı. İki farklı şehirde olmak üzere Memur Statüsünde Deniz Trafik Operatörü alımı yapacak. Adaylardan bazı nitelikler talep edilmeler, gerekmektedir. İŞKUR üzerinden alınacak personel alımı başvurularına sadece Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. Öte yanda KPSS Şartı aranmayacak ancak KPSS dışında adayların YDS ve GASM sınavından puan almış olmaları gereklidir.

Kontenjan ve Şehre Görevlisi:

Kıyı Emniyeti iki farklı şehirde personel alıyor. Bu yönde toplanda 8 kişilik kadro ile Deniz Trafik Operatörü alımı yapılacak. Bu kapsamda,

  • Mersin 4 Personeli,
  • İstanbul 4 Personeli,

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak " şartları aranacak.

Deniz Trafik Operatörü Alımı Özel Başvuru şartları nedir?

Uzakyol Kaptanı yeterlilik belgesine sahip olmak ve en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak,

Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmeliği göre ilgili düzenlemeler kapsamında İdarece belirlenecek görev başı eğitimini görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetleri otoritesinin gözetiminde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesh olunur, "

YDS ve " GASM şartı nedir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü adaylardan KPSS şartı talep etmemekle birlikte Yabancı Dil Sınavı şartı ve Denizcilik İngilizcesi sınavından puan almış olmaları gereklidir. İşte detayı:

Kuruluşça yapılacak mülakat sınavına kadar ibraz edilmek üzere; İngilizce dil bilgisine yönelik ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 60 puan almak veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen yabancı dil belgesine sahip olmak ya da GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 veya kılavuz kaptan yeterliliği ile fiili olarak herhangi bir kılavuzluk teşkilatında kılavuz kaptan olarak çalışıyor olmak.

Başvuru Süreci Başladı!

KIyı Emniyeti Personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 8 Mart 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 14 Mart 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile İnternet'ten yapılacak. Bunun için aşağıdaki iş ilanı numaralarını kullanabilirsiniz.

İstanbul Personel Alımı İş İlanı Numarası: 00006613918

Mersin Personel Alımı İş İlanı Numarası: 00006613771

YORUM EKLE