İstanbul Üniversitesi İŞKUR İle 30 Yaş Altı 55 İşçi Alımı Yapacak!

Az önce yayımlanan işçi alımı ilanına göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 55 kişilik boş kadro ile Temizlik Görevlisi alacak.

İstanbul Üniversitesi İŞKUR İle 30 Yaş Altı 55 İşçi Alımı Yapacak!

İstanbul Üniversitesi işçi alımı ilanı yayımlandı. Az önce Resmi Gazetede ve Kamu İŞKUR İlanları üzerinde yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere lise mezunu adaylar içerisinden Temizlik Personeli alımı yapacağını bildirdi. Alımlar Sadece İŞKUR üzerinden yapılacak olup 55 Temizlik Görevlisi alımı başvuru şartları ve ilan detaylarını sizlere akratıyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İŞKUR ile yapılacak alımlarda adaylardan,

1-Türk vatandaşı olma,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak, İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,

3- Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir,

6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilecektir.

7. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe madde 16 'ya göre '' Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri ; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.'' denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak,

8- Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI ÖZEL ŞARTLAR:

Üniversite adaylardan özel olarak ise " En az Ortaöğretim ( Lise ve Dengi ) okul mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak ve Üniversitenin sağlık uygulama ve araştırma merkezleri ile yoğun balım ünitelerinin iç ve dış saha temizliğinde resöi tatil, hafta sonu tatili ile diğer gülerde 24 saat esasına göre vardiyalı olarak çalışmayı kabul etmiş olmak" şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu ilan için başvurular sadece İŞKUR üzerinden alınacak olup adaylar başvurularına 14 haziran 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 18 haziran 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. İlana başvuru için İŞKUR kamu ilanları sayfasını kullanabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 13:55
YORUM EKLE