İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 60 Kamu İşçi ( Temizlik Görevlisi ) Alım İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı işçi alımı için ilana çıktı. 6 farklı şehirde 60 Temizlik Görevlisi alımı yapılacak. Kontenjan ve şartlar haberde.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 60 Kamu İşçi ( Temizlik Görevlisi ) Alım İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Başkanlığı 60 Kamu İşçi alımı ilanı yayımlandı. Kura ve Sözlü sınav ile yapılacak işçi alımına ilişkin detaylar paylaşıldı.

Göç İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı devlet memurları kanunun 4/D maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 60 Kamu İşçisi alımı yapılacak bildirildi.

Kamu İşçi alımı pozisyonu Temizlik Görevlisi olarakl açıklandı. Aynı zamanda 6 Farklı şehirde Temizlik Görevlisi alımı yapılacak.

6 Şehirde 60 Temizlik Görevlisi Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • Ankara 8 Kişi,
  • Edirne 12 Kişi,
  • Kayseri 6 Kişi,
  • Kırklareli 18 Kişi,
  • Muğla 5 Kişi,
  • Van 11 Kişi,

Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Genel Şartları Nedir?

İŞKUR üzerinden alınacak başvuru için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Kamusal haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

1- En az ilköğretim en fazla lise mezunu olmak,

2- İlan tarihi itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,

3- İlan tarihi itibarıyla başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak,

4- Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması,

5- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması gerekmektedir

Başvuru Süreci Başladı!

Adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 23 Mayıs 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 5 gün içerisinde yani 27 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirecekler. Aşağıdan ilanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

İLANIN DETAYLARI

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 00:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal
cemal - 2 yıl Önce

yine yaş yine aynı sahte ilan vazgeçmediniz bu yaş sorunundan 31 yaş büyük olmamak 31 inden sonrakiler ne yapsın söyleyin nerde çalışınca emekli olunacak onuda soyleyin bizde orda çalışalım emekli yaşı 65 iş yerine girme 31 bu ne biçim bir saçmalık anlamıyorum ondan sonra millet dolandırıcılık yapıyor hırsızlık yapıyor ne yapsın bunlarida sizin sayenizde yöneliyor bunislere millet aç nereye gitsin her yerde yaş sorunu

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Koltuklarını garanti etmek isteyen yaşı yetmişin üzerindeki
üst kadee yönetici insanların
bu tarz bir yaş şartı koymasını anlamak mümkün değil,zaten anlaşılır ve
izah edilebilir bir tarafı da yok.Ne düzgün ki bu memlekette.
Verdiğim vergiler de emekler de haram zehir zıkkım olsun size.

Ali YALÇIN
Ali YALÇIN - 2 yıl Önce

Dağa davet ediyorlar