GSB 1017 Sürekli, Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2022 Kontenjan

GSB işçi alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede gelen ilan ile kontenjan dağılımı ve başvuru şartları açıklandı. İşte ilan kılavuzu ve başvuru detayları nedir?

GSB 1017 Sürekli, Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2022 Kontenjan

Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürlüğünden gelmiş olan işçi alımı ilanına göre GSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli İşçi Alımı yapacağını bildirdi. GSB Sürekli işçi, Engelli işçi ve Eskü Hükümlü işçi alımı yapılacağını bildirdi. 4 Ağustos 2022 tarihinde Bakan tarafından verilen müjde den sonra ilan Resmi Gazetede yayımlanarak ilan detayları ve başvuru şartları açıklandı. Alımlar Türkiye Geneli farklı müdürlüklere gerçekleştirilecek. Aynı zamanda GSB bünyesine Temizlik Görevlisi Alımı yapılacağını duyurdu.

1017 İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2017 kişilik kadro ile Temizlik Görevlisi Alımı yapacak. Bu kapsamda temizlik görevlisi meslek kolunda 767 sürekli işçi, 144 engelli sürekli işçi ve 106 eski hükümlü olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

GSB Sürekli işçi alımı kapsamında 1017 kişilik işçi alımı kadrosu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacaktır. Özel olarak ise en az lise mezunu olmak şartı arayacak.

Öte yandan 18 yaşını tamamlamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Vardiyalı çalışabilecek olmak gibi şartlar aranacak.

Eski Hükümlü Adaylar İçin Aranan Şartlar?

Eski hükümlü sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü olmak.

Engelli Adaylar için Aranan Şartlar?

Engelli sürekli işçi pozisyonları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde engelli olmak.

Tüm başvuru şartlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/gsb-2022-yili-1017-surekli-isci-temizlik-gorevlisi-alimi-h42443.html

Başvurular İŞKUR Üzerinden Alınacak!

Temizlik Görevlisi alımları sadece İŞKUR üzerinden alınacak. Başvurular 8 Ağustos 2022 tarihi ile başlıyor. Başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 08 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2022, 08:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 1 yıl Önce

Bulunduğum bölge de sadece bir kişi alım var. Dalga mı geçiyorsunuz be! Hiç almayın daha iyi. Gerçi o girecek kişi de malûm partidendir! ülke de likayakat bırakmadınız! Birde kriter olarak hepsine lise ve dengi denilmiş. Boşuna mı okuduk arkadaş önlisansı?

Murat kasapoğlu
Murat kasapoğlu - 1 yıl Önce

2017 işçi alımında eski hükümlü olarak kura cekiminde ismim asil olarak çıktı ve evraklarimi teslim ettim mülakat denen saçmalık yüzünden hak ettiğim işi bana vermediler. Böyle bir yaşam içerisinde böylesine işsizlik içinde olan vatandaşlara eziyet ediyorsunuz adeta işkence yapıyorsunuz. Tahsil şartı mülakat şartı kaldırın bu saçmalığı artık. Kurada kimin adı çıkıyorsa iş başı yaptırın yazık bu insanlara. Ben 16000 bin baş vuru içinde ismim asıl olarak çıktı bunun hesabını kim verecek. Syn bakanım size soruyorum böylesine çaresiz insanlara kim çare olacak kim ekmek verecek.

Kenan Demir
Kenan Demir @Murat kasapoğlu - 1 yıl Önce

Sayın bakanının çokta umrumda değilsin! Onların tek derdi oy almak ve kendi yandaşlarını bir yere yerleştirmek! Oy vermeye devam ederseniz bu mülakat saçmalığını asla kaldırmazlar!..

Murat kasapoğlu
Murat kasapoğlu - 1 yıl Önce

Bu zorlu yaşam içerisinde ve insanlar böylesine işsizken bunca eziyet niye. Temizlik görevlisi eski hükümlü olarak işçi alımı yapıyorsun lise mezunu şartı niye sınav şartı niye.sagligielverisli olan ve kura da ismi çıkan görevine başlasın.bu tahsil şartı niye temizlik görevlisi eski hükümlü olan bir vatandaşın tahsili ne olabilir

Halis Parçacı
Halis Parçacı - 1 yıl Önce

İhtiyacım var çalışma miya ne olur alın meni @ engelliyim ben

Cemal
Cemal - 1 yıl Önce

Diyarbakır varmı

Hüseyin ataş
Hüseyin ataş - 1 yıl Önce

Bende eski hükümlü olduğum icin hükümlü kadrosuna baş vurmak istiyorum ildilenlerin dikkatine

Seval
Seval - 1 yıl Önce

Allah hepinizi kahır eylesin bende hep bi ümit bekliyorum hakkımı yediler

Dicle Fırat
Dicle Fırat - 1 yıl Önce

Eski hükümlüyum biz sistemin mağduru ve torpilin kurbaniyiz işi ehline bırakmıyorlar heves kalmadı artık bu ülkede ne yazık ki gelecek ongurulemiyor hep bı bizden sizden hesabı onurlu kişilikler mi işte onlar kimsenin umrunda değil makam cahillerin eline geçmiş kanı üç kuruş işinin ehli olmayanlarla dolmuş dolmuş kurumlar ne yazık ki