Et ve Süt Kurumu İle DSİ İŞKUR İle Kamu İşçi Alımı Yapıyor!

İŞKUR Kamu ilanları ile ilanlar yayımlandı. DSİ İşçi Alımı ile Et ve Süt Kurumu İşçi alımı gerçekleştiriyor. Aranan şartlar ve kontenjan dağılımı haberde.

Et ve Süt Kurumu İle DSİ İŞKUR İle Kamu İşçi Alımı Yapıyor!

Et ve Süt Kurumu ile DSİ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu İşçi alımı ilanı yayımlandı. İŞKUR üzerinde hafta için yayımlanmış olan ilanlar için başvuru süreci devam ediyor. Bu kapsamda İlgili ilanlar için detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

İŞKUR İlan Detayları Nelerdir?

Alımlar farklı şehirlerde olmak üzere Kamu statüsünde Daimi olarak çalışacak şekilde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

Et ve Süt Kurumu İlan Detayları:

Et ve Süt Kurumu sincan Et Kombinası Müdürlüğünde görevlendirmek üzere 4 Kasap alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Ankara ilinde yapılacak.

DSİ İlan Detayları:

Devlet Su İşleri işçi alımı Engelli adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Ayrıca alımlar Telsiz Telefon Operatörü kadrosunda yapılacak. 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

DSİ ile Et ve Süt Kurumunun işçi alımına başvuru için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi nitelikler aranacak.

DSİ İşçi alımında özel olarak, En az %40 oranından Engelli Sağlık Kurulu raporuna sahip olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak.

Et ve Süt Kurumu İşçi alımında özel olarak ise, En az ilköğretim mezunu ve 18-35 yaş aralığında olmak. MEB onaylı kasaplık belgesi (Kalfalık veya Ustalık) ya da SEKAP ( MEB - İŞKUR - EBK kurumları tarafından verilen) Et İşçiliği ve Kasaplık belgesine sahip olmak. Tehlikeli Sınıfa Tabi işyerinde çalışabilir olduğunu ve bulaşıcı hastalığının olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. 2 yıl kasap olarak çalıştığına dair belge sunmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlar için başvurular hafta içi başladı. En geç 5 Aralık 2022 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecek olup Başvurularınızı aşağıdaki ilan numaraları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kasap Alımı İş İlan No (00007185381)

Telsiz Telefon Operatörü Alımı İş İlan No (00007190272)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal boyluğ
Erdal boyluğ - 6 ay Önce

Acil işe ihtiyacım var evim kira iki çocuk okutuyorum yetmiyor çok zor durumdayım devletimden iş istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ederim e sınıfı ehliyetim var srcm var ne iş olsa yaparım temizlik görevlisi olarak çalışirm

yunus güzel
yunus güzel - 6 ay Önce

bir bayanla tanışmak isterim

Tuğçe
Tuğçe - 6 ay Önce

İse ihtiyacım var

adalet
adalet - 6 ay Önce

üniversite oku gel ilk okulmezunu adamla beraber çalış adaletmi bu ilkokul mezunu adama iş var bize yok yazık ondan sonra kavga dövüş o bunu kesmiş bu bunu bıçaklamış ee ordan burdan adam alırsan sonuç millete ne anlatacaksın..rezillik Allahıslah eylesin