Kadıköy Belediyesi Memur Alımı gerçekleştirecek. Yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Kadıköy Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun Belediye Zabıt yönetmeliği ve İlk Defa atanacaklara uygulanacak Usul ve Atama yönetmeliği ile 32 Memur Alımı Gerçekleştirilecek. Peki başvuru kontenjan dağılımı nedir? Şartlar Nelerdir?

Memur Alımı Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

Kadıköy Belediyesi memur alımları 4 farklı alanda olmak üzere topmanda 32 kişilik kadro ile gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar;

  • 10 Düz Memur,
  • 4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
  • 6 Tahsildar,
  • 12 Zabıta Memuru,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Belediye Memur alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartları Nelerdir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunu için KPSSP93 ve Lisans mezunu için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kadıköy Belediyesi memur alımı için adaylar başvurularını sadece Belediyeye yapacaklardır. Başvurular Şahsen veya Elektronik ortamda yapılabilecektir.

Başvuru Tarihleri: 23 - 26 Ekim 2023 

Başvuru Adresi: Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:2 Kadıköy-İstanbul

İLANIN TAM METNİ