Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı ve Astsubay Alımı ilanı yayımladı. 

Lise Mezunu adaylar içerisinden askeri personel alımı yapacxağını duyuran Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 912 Askeri personel Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar JAMYO ve JSGA birimlerine yapılacak. YKS Puanı esas alınmak üzere başvuru alınacak olup YKS Puan detayları ve adaylardan aranan diğer genel nitelikler nelerdir?

Jandarma 912 Subay Ve Astsubay Alımı Yapacak!

Jandarma lise mezunu olup YKS puanına sahip öğrenciler içerisinden istihdam etmek üzere Subay ve Astsubay alımı yapacağını bildirdi. Buna göre,

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında Eğitim Öğretim görecek Jandarma Genel Komutanlığının Muvazzaf Astsubay ihtiyacını karşılamak üzere JAMYO 712 Astsubay Adayı temin edilecektir. Aynı şekilde Jandarma genel Komutanlığının Subay ihtiyacını karşılamak üzere ise JSGA 200 Subay Adayı temin edilecektir.

JAMYO 712 Astsubay Alımı YKS Puan Şartı:

Astsubay Öğrenci adayı alımı için YKS Temel Yeterlilik Testi ( TYT) puan şartı aranacak. Herhangi bir taban puan şartı belirtilmemiş olup 2022 yılı puanı esas alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir. Toplamda 7120 aday seçme sınavına katılacak.

JSGA Subay Alımı YKS Puan Şartı:

Adayların YKS'den TYT ve AYT ( Eşit Ağırlık (EA), Sayısal (SAY) ve Sözel (SÖZ) ) PUan türünden puan almış olmaları gereklidir. Herhangi bir Taban puan şartı belirtilmemiş olup sıralamalar en yüksek puandna başlanarak en düşük puana kadar kadro sayısının 10 katı aday belirlenerek Seçme sınavları yapılacak.

Genel Başvuru Şartları Nedir?

Subay ve Astsubay Alımı için adayların genel olarak Askeri nitelikli şatları sağlıyor olmaları gereklidir. Ayrıca 21 yaşını bitirmemiş olan adaylar başvuru yapabilecek. Genel niteliklerein tamamnıan aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/askeri-personel-alimi/jandarma-2022-yili-jsga-ve-jamyo-912-subay-ve-astsubay-ogrenci-alim-h42242.html

Başvuru Süreci Başladı!

JAMYO ve JSGA subay astsubay alımı başvuruları başladı. Söz konusu duyuruya göre başvurular 25 gün sürecek ve adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler.

Başvurular 1 Temmuz 2022 tarihi ile başladı ve en geç 24 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden gerçekleştirilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile yapılacaktır.

Başvuru Süreci: 1 - 24 Temmuz 2022

BAŞVURU EKRANI

JAMYO 712 ASTSUBAY ALIMI KILAVUZU

JSGA 200 SUBAY ALIMI KILAVUZU